sesednizkola

Máte ještě někdo doma CRT televizi nebo monitor?

Mám doma krásnou televizi Fujitsu a obstarožní, ale krásný monitor Siemens Scaleo C772. Překvapuje mě, že se za těch 15 let co tyto krásné stroje doma mám téměř nic nezměnilo a šlapou jako hodinky. Vydrží CRT déle než moderní přístroje? Máte ještě někdo doma něco podobného? Já jsem v podstatě do dnes žil v domnění, že LCD atp. je něco hrozně drahého a nového, že normální monitor je normální monitor a má ho doma každý, na majitele LCD a plazmových televizí jsem koukal jako na lidí z lepších poměrů. V Electro worldu jsem si uvědomil, jak teprv sto let za opicema jsem. Jak se na to díváte vy?

Nejlepší odpověď
kapka

Pochopila jsem dobre, ze crt je ta klasicka bedna, ze jo? Na me musite cesky. :) Ano, mam bednu, ne placatou tv. Nebo dokonce tu prohnutou novinku. Oni budou furt vymyslet neco novyho, aby lidi meli co kupovat. Ja jsem si za cely zivot nekoupila jedinou televizi, vzdycky jsme nejakou dostali starsi. A zrovna u televize mi to nevadi. Skoro na ni nekoukam, takze je mi jedno, jestli nekoukam na crt nebo lcd. A obyvak mame zarizeny po staru, bedna tam nevadi, myslim. Az doslouzi, tak uvidim, co poridime. Deti by samozrejme chtely placatou. A co nejvetsi, to da rozum. :D A prohlou, nejlip 10D pres celou zed. :D

Další odpovědi
JájsemRaibek

Tak LCD monitor mám, bohužel rozbitý, používám NTB, kde je již zabudován. Co se týče televize, mám modernější ne ty elektronkový, ale nejsou to ani plasmy, ani LCD a vyhovují mi.

alexandra

Znám hodně lidí,co ještě mají televizi CRT.Pokud Vám slouží,není třeba měnit,jenom proto,že už to není moderní.

fg

Samozřejmě. LCD mám jenom u PC. Nepatřím mezi lidi, co musí mít všechno nejmodernější. Jak jste již zmínil ,tak starší televize vydží i několik let a dají se snadno opravit.

cochee

I já mám CRT TV, dokonce 3 kusy – zapínám ale jen jednu z nich. Na „kvalitní“ signál DVB-T to bohatě dostačuje. K PC již LCD, ale klasického formátu 4:3.

Nerevarin

Mám starou CRT televizi od LG. Monitor mám LCD od Samsungu. Před několika lety jsem míval CRT monitor od LG, ale asi po 5 letech přestal držet geometrii. Třeba spodní lišta u Windows se vpravo dole rozjížděla kapku dolů. Musel jsem to pak různejma čudlíkama zkoušek nastavovat tak, aby se na to dalo koukat.

gecco

Jasně – TV…
´Staříka´, taky cca 15 let – a obraz je nesrovnatelně lepší, než nabízí dnes běžné LCD i plasmy…
😉
Pokud jde o tvé domnění – ne, LCD TV jsou levné a má je doma každý, kdo si myslí, že je ´in´…
Pokud jde o monitory, je situace trochu složitější, protože od konce výroby CRT poněkud pokročila technika a dnešní zobrazení (širokoúhlé) starým CRT neodpovídá… A u monitoru vlastnosti LCD, obvykle, stačí… Přesto si ´profíci´ (zejména grafici a fotografové) nechávají staré CRT – kam se hrabe libovolné LCD na třeba CRT Barco…
____
A jak se na to dívám? – dokud mi CRT TV vydrží, nehodlám ji měnit – kvalita obrazu je perfektní, úhlopříčka dostatečná a na nějakých pár W spotřeby ´sejřím´.
;-D

Emefej

CRT už doma nemám, ale jsou oblasti, kde se monitory tohoto typu stále používají.(Navštiv libovolné grafické studio).

Dochy

Muj CRT monitor aktualně odpočívá ve sklepě. Z rozměrových důvodů tam zůstává a vytahuju ho jen v případě problému s LCD, či při dočasné potřebě dalšího monitoru…