Cenobita

„Máte jedno přání.“ Jaké by to bylo?

V TV seriálu trpaslík

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí.

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/112639724­09-trpaslik/dily/

Nejlepší odpověď
dubraro

Já jsem na přání hodně opatrný. Mají totiž tu vlastnost, že se mohou splnit. A to v mém případě vždy tak, aby bylo přání formálně splněno, ale vedlejší důsledky znamenaly pro mne větší negativa, než přínos ze splněného přání. Takže si nic nepřeji.
U jiných lidí to ale funguje jinak, každý si to musí ze svého života vysledovat.
Nakonec nezáleží na tom, jestli se přání splnilo, ale co jsi za to musel zaplatit.

Další odpovědi
Kepler

Kdybych měl jen jedno jediné přání, znělo by: „dalších deset by nebylo?“

zjentek

Zářící zdraví až do definitivního konce.
Keplere, kolik ti je, že už nepočítáš ani s deseti lety? ;)

Rokio

Dosáhnout nesmrtelnosti a mít přitom dobré zdraví, nebo dožít se velmi vysokého věku.

Funna

jak jsem čekala, většina tu napsala sobecká přání…a to je vidět i v Trpaslíkovi, jejich tajné tužby vždy někomu ublížili…i když zrovna při herecké „čurací“ etudě Vladimíra jsem se řezala smíchy .-)
takže já bych si přála, ale aby vymřelo lidstvo…je potřeba, aby si od nás příroda odpočinula…

Kepler

Zjentek: je 62 a s dalšími lety bych určitě počítal v těch dalších deseti přáních. Stejně tak i se zářícím zdravím. 🙂

Dochy

Jenom? Tak to jsem se spletl skoro o 400 let 😉