Radomír.cz

Máte e-mail od Googlu? Jak jste spokojeni?

E-mail od Google

Nejlepší odpověď
Bedy

Osobně jsem dřív využíval, rozhodně špatný nebyl, chválil jsem si zejména antispam, který byl na velice vysoké úrovni, nicméně asi před 3–4 lety jsem přesedlal na Outlook.com (tehdy ještě pod názvem Hotmail). Tady si cením též kvalitního antispamu, snadného nastavení poštovních programů (počítač, mobil, …) a když už musím použít webové rozhraní, tak tady bych vyzdvihl jednoduchost a přehlednost. To se o Google Mailu říci nedalo.

Jinak e-mail od Google (Gmail) sleduje lidem poštu a na základě klíčových slov ve zprávě zobrazuje reklamu. Dále uživatelem již smazanou poštu Google stejně na svých serverech shraňoval. Toto se dá nazývat šmírováním a byl to mimo jiné důvod, proč jsem přesedlal na Hotmail (dnes Outlook).

Ono Google má dost problémů s ochranou osobních údajů – třeba jeho prohlížeč Chrome odesílá citlivá data na servery Google o tom jaké stránky navštěvujeme, jaké soubory stahujeme či mohu zmínit samotný vyhledávač.

Stačí jednou zadat do vyhledávače kolo a všude se Vám objevují reklamy týkající se tématu kolo, neboť většina stránek používá Googlí reklamní systém. Zajímavé je, že třeba u nás konkurenční Seznam toto nedělá – sám vyhledávám přes Seznam a Bing a třeba na mobilní verzi Živě.cz jsou Seznam reklamy a nestalo se mi, že když jsem na seznamu vyhledával nejvýhodnější osobní účet, že by mně všude pronásledovaly reklamy na téma banky.

Další odpovědi
Emefej

Nemám, používám e-mail na vlastní doméně.

vaclavka222

Ano.. měl jsem seznam, outlook a gmail je opravdu úžasný.. nejlepší co jsem kdy měl.. snadný, rychlý a mnoho místa.. doporučuji :)

mandat

Ano a jsem spokojený. De facto neomezené místo a hlavně to není jenom e-mail, ale i účet na Google recenze a Youtube. Ale na druhou stranu, uživatelské rozhraní je u Seznamu lepší.

cochee

Gmail je první zahraniční mailová služba, kterou jsem zkoušel a uspěla u mě, jedním z nejdůležitějších kritérií pro mě je kvalita antispamových mechanismů a ta je na gmailu vynikající. Spamy se vůbec na gmailu nemusím zabývat.

led

Jeden z mála emailových serverov, ktorý upozornil zákazníkov na svoju chybu.
Do 14.2. si skontroľujte svoje koše v xxx@gmail.com, omylom premiestnili do koša nesprávne emaily. Ide o poštu v Januári (Lednu) 2014.