Avatar uživatele
BEAES

Máte dům bez hromosvodu?

Nebo se říká bleskosvodu? Myslíte, že je to sůležitá součást domu, nebo je tp přežitek a dům neochrání??? V noci u nás byla velká bouřka s hromy a blesky, nespala jsem a přemýšlela o tom…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? zdeny, Jahoda, dudu, vagra, pekynka, elektrikář před 5005 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Není zbytečný.Řekl bych,že je pro bezpečnost lidí i majetku, nezbytný.
Jistě by se našli lidé, kteří si mysleli, že hromosvod je zbytečný.
Po úderu blesku do jejich domu, určitě svůj názor přehodnotili.
Zrovna teď je u nás bouřka.Jsem rád,že ho mám.
/myslím hromosvod/:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

My romosvod nemáme. Kolem našeho domu je plno vysokých stromů, takže se není čeho obávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Taktéž hromosvod nemáme, mají ho kolem nás sousedi s plechovými střechami, takže si hlava rodiny myslí, že případný blesk se svede k nim a jejich hromosvodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Přežitek to není,záleží zda jsou v okolí vyšší místa Pro jistotu si to nechte posoudit stavebním technikem nebo elektro technikem.bude se vám lépe spát.
Doplňuji:
V každé větší stavební firmně na to někoho mají určitě se vám na to podívá a poradí.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Ještě jako „ajťák“ sem byl na novostavbě kde jsme měli čerstvý Přístupový Bod, hromosvod sice byl instalován, ale chyběla propojka k zemnění (tudíž jako by nebyl). Uhodil do toho blesk a elektronika (zdůrazňuji vše nové) v celém domě byla vypálená, na zdech byly černé čáry od vodičů po kterých to sjelo do sítě a pryč, škoda 50 000kč – naštěstí všichni živí

hromosvody se počítají a instalují je kontrolují je odborníci – NENÍ TO ZBYTEČNOST 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Fungující a pravidelně testovaný hromosvod je určitě pojistka více, než prospěšná.
Před léty u nás do sousedního a nechráněného baráku udeřil blesk. Projel půdními prostorami, ven vylétl vikířem a vybil se do kbelíku s vodou, ze kterého zůstalo jen ucho.
Rázem bylo vše v plamenech a dům vyhořel téměř do základů.
Legrační je, že postižený soused, který za podpory celé vesnice dům renovoval a ihned opatřil hromosvodem, dává po pár pivech k celé události dovětek, že nejvíce smutní po zmařených 20-ti litrech slivovice uschovaných v podkroví! Pak ho, potvoru jednu litujte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Hromosvod nemám, bylo mi řečeno, že záleží také na tom, jak a co je vysokého v okolí. Třeba hromosvod na vyšší budově v blízkém okolí.
Ale raději bych ho měla a výhledově s ním počítám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
veselator1

My hromosvod taky nemáme, ale myslím si, že pokud je hromosvod dobře umístěný a hlavně funkční, tak určitě dům ochrání. Právě z tohoto důvodu bych si ho rád nechal na dům nejspíš ještě letos nainstalovat. Díval jsem se po internetu a už se mi dokonce podařilo najít i firmu, která se zabývá projekty hromosvodů, konkrétně tuto: https://www.hro­moelektro.cz/hro­mosvody/

Nový příspěvek