BEAES

Máte dům bez hromosvodu?

Nebo se říká bleskosvodu? Myslíte, že je to sůležitá součást domu, nebo je tp přežitek a dům neochrání??? V noci u nás byla velká bouřka s hromy a blesky, nespala jsem a přemýšlela o tom…

Nejlepší odpověď
vagra

Není zbytečný.Řekl bych,že je pro bezpečnost lidí i majetku, nezbytný.
Jistě by se našli lidé, kteří si mysleli, že hromosvod je zbytečný.
Po úderu blesku do jejich domu, určitě svůj názor přehodnotili.
Zrovna teď je u nás bouřka.Jsem rád,že ho mám.
/myslím hromosvod/:D

Další odpovědi
Jahoda

My romosvod nemáme. Kolem našeho domu je plno vysokých stromů, takže se není čeho obávat.

1popelka1

Taktéž hromosvod nemáme, mají ho kolem nás sousedi s plechovými střechami, takže si hlava rodiny myslí, že případný blesk se svede k nim a jejich hromosvodu.

elektrikář

Přežitek to není,záleží zda jsou v okolí vyšší místa Pro jistotu si to nechte posoudit stavebním technikem nebo elektro technikem.bude se vám lépe spát.
Doplňuji:
V každé větší stavební firmně na to někoho mají určitě se vám na to podívá a poradí.

KdoSiOdJinud

Ještě jako „ajťák“ sem byl na novostavbě kde jsme měli čerstvý Přístupový Bod, hromosvod sice byl instalován, ale chyběla propojka k zemnění (tudíž jako by nebyl). Uhodil do toho blesk a elektronika (zdůrazňuji vše nové) v celém domě byla vypálená, na zdech byly černé čáry od vodičů po kterých to sjelo do sítě a pryč, škoda 50 000kč – naštěstí všichni živí

hromosvody se počítají a instalují je kontrolují je odborníci – NENÍ TO ZBYTEČNOST 🙂

dudu

Fungující a pravidelně testovaný hromosvod je určitě pojistka více, než prospěšná.
Před léty u nás do sousedního a nechráněného baráku udeřil blesk. Projel půdními prostorami, ven vylétl vikířem a vybil se do kbelíku s vodou, ze kterého zůstalo jen ucho.
Rázem bylo vše v plamenech a dům vyhořel téměř do základů.
Legrační je, že postižený soused, který za podpory celé vesnice dům renovoval a ihned opatřil hromosvodem, dává po pár pivech k celé události dovětek, že nejvíce smutní po zmařených 20-ti litrech slivovice uschovaných v podkroví! Pak ho, potvoru jednu litujte.

ReHu

Hromosvod nemám, bylo mi řečeno, že záleží také na tom, jak a co je vysokého v okolí. Třeba hromosvod na vyšší budově v blízkém okolí.
Ale raději bych ho měla a výhledově s ním počítám.

veselator1

My hromosvod taky nemáme, ale myslím si, že pokud je hromosvod dobře umístěný a hlavně funkční, tak určitě dům ochrání. Právě z tohoto důvodu bych si ho rád nechal na dům nejspíš ještě letos nainstalovat. Díval jsem se po internetu a už se mi dokonce podařilo najít i firmu, která se zabývá projekty hromosvodů, konkrétně tuto: https://www.hro­moelektro.cz/hro­mosvody/