Jahoda

Máte doma video na přehrávání VHS?

Zdravím! Teď mě tak napadlo, zda ještě máte doma video na přehrávání VHS? Já ho doma stále mám, ale začíná blbnout. Je to docela blbé, protože až mi nepůjde vůbec, nevím, co mám dělat s VHSkama. Mám jich hodně a na nich spoustu dobrých filmů, takže mi bude líto je vyhodit. Možná je někomu dám, ale fakt mě štve, že už se ten přehrávač nedá nikde koupit. A co Vy? Máte ho ještě doma, nebo už jste ho zlikvidovali? 🙂

Díky za odpovědi 😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Ještě ho mám, docela zachovalý protože tuto techniku moc nepoužívám. Vnučky se u nás dívají na pár VHS kazet.
Pokud máte něco na VHS co za to stojí, lze převést na DVD.
Já mám osobně nahrané všechny díly italské Chobotnice.

Další odpovědi
Miroslavst

V dnešní době by se dalo říct: „Další krám do baráku“, ale tehdá to byla věc.
Ne, už nemám.

rynek878

Taky ho ještě máme,paní si na něj v obyváku nahrává ty své seriály,tak že je stále v permanenci,v dě­cáku u PC mám novou LCD televizi LG,ale jelikož jsem u té původní měl set top box s HDD 160Gb,tak tam si nahrávám pro změnu zase já.

anonym

Dobry vecer,ja ho jeste mam,zatim maka,ale nepoustime ho vubec,jen na nem utiram prach,podle me je to uz zbytecna vec,ale dobrovolne se ho vzdat?Nevim,ne­vim.Je pry moznost filmy z kazet nahrat na DVD,verim,ze nam babam nekdo sikovny poradi jak na to.

ReHu

Určitě lze kazety VHS přehodit na DVD. Někde jsem to před časem viděla na netu, aůe kde už netuším.

kvikal

ano mám, používáme ho na pouštění starých pohádek a filmů… zatím nám nepřekáží

karbo

Já ho tedy také ještě mám,pěkný,jako nový,ale bylo puštěno naposled snad před dvouma rokama.Dokonce mám ještě starý funkční kotoučák,ale nejspíš skončí někde ve starožitnostech.

led

momentálne nemám ani VHS ani DVD /zhoreli mi krásnym plameňnom ☹/, plánujem obnoviť svoj videopark aj VHS aj DVD rekordeom. pri archivovaní sa mi osvedčilo mať starý archív na kazetách – prepísať na DVD a používať DVD. Kazety len raz začas previnúť, aby sa nezlepily ale nechať ako matrice. DVD totiž napriek reklamovanej životnosti mi nevydržali ani 5 rokov.
holt klasika je klasika – aspoň zatiaľ.

iwetax

Ano video mám, pořád na něj nahrávám filmy a seriáli z televize. Docela ho využívám. Je škoda, že už nejdou koupit, stejně tak wolkmeny- na kazetu jsem si nahrála písničky z rádia, na CD to nejde.

anonym

To je legrační,já ho koupil,zbrusu nové,je to tak 3 měsíce.V kom­binaci s DVD přehrávačem.
Ale jak si vás tak čtu,tak mám takový pocit,jaký asi měl někdo,kdo se dal k Němcům v pětačtyřicátým.

anonym

VHS jeste doma je, ale uz jen uplne minimum vhs kazet (jedna az dve), navic mam dojem ze uz by ani nesel pripojit k lcd televizi ta ma mezi vstupy pouze HDMI konektory.

V dobe, kdy je i DVD už zastaralé (kvalita DVD videa byla koncipována jako takové „HD pro staré CRT televize“ – ale kde těm je konec), DVD neumí využít plné rozliseni LCD televizí, a 3D už vůbec ne. Na jakémkoliv LCD displeji je už kvalita DVD nedostatečná.

Vedle toho je VHS už untr-retro – zhruba tak na úrovni gramofonu, jako takový bude mít možná za čas opět své kouzlo, ale chtělo by to otevřenou variantu aby do té krásné mechaniky bylo vidět 🙂

Elk

Poměrně slušné video se dá pořídit v bazarech a do tisícovky, ale možná by ho stačilo nechat vyčistit v opravně.

22aa

V bazaru se dá koupit sbazar,bazoš,aukro apod.

22aa

přece nebudeš koukat namísto VHSky na filmy pro mimina nebo na ty hůř hodnocené filmy.