Máte doma složený a uložený pionýrský šátek" ?

Já ne,páč jsem nebyl pionýr!

Nejlepší odpověď
Deli

Já musela odznak a šátek vrátit, protože mě z pionýru vyřadili! Proč? Protože mě moje mamka přihlásila do jazykové školy na němčinu – a ona byla zrovna v ten den jako pionýr. Tak jsem chodila do jazykovky a jednou, cestou domů, jsem šla kolem školy. Pionýři natírali plot školy, já koukala, jak jim to jde – a zakopla jsem se jim o ředidlo! V posudku jsem měla, že jsem mařila práci pionýrů a s příšernými scénami soudružek vedoucích jsem musela šátek i odznak vrátit. (Komické bylo, že vzhledem k tomu, že při šátkování jsem byla nemocná a pak už na mne šátek a odznak nezbyl, používala jsem ten, co doma zbyl po mé starší sestře. Takže jsem vlastně vracela něco, co jsem ani nedostala…)
Ještě že to je už pryč…

Další odpovědi
anonym

Ne, atributy totality většinou člověk pietně neschovává.
Ono stačí stigma deformace dvou generací, s nímž se vyrovnáváne dodnes.

dědapetr

Já taky nebyl nesplňoval jsem podmínky pro přijetí.

led

Pioniersku šatku už síce nemám, ale spomienky a fotografie z pionierských krúžkov ostávajú. Pre tých, čo hania minulosť, pionieri to nebola len politika, to boli aj záujmové a umelecké krúžky, športová činnosť, mimoškolská činnosť – pomoc starým, priateľstvá…
…asi ako by ste dnes povedali „červení skauti“
PS.
Nechápem, kde sa nabralo v tých časoch toľko pionierov, keď dnes sa k nim nikto nehlási.
Kto haní svoju minulosť, haní sám seba.

kapka

V pionýru jsem byla. Ve čtvrté třídě, ještě než jsme se přestěhovali, pamatuji se, že jsme měli moc fajn vedoucí. Ten Pionýr byl náplní tak nějak na motivy Mauglího, takže to byl spíš skaut. Pak po přestěhování už jsem do klasickýho Pionýra nechodila, chodila jsem ve škole na kroužek aranžování a měla jsem to vedený jako bych chodila do Pionýra.
Kam zmizel šátek, to vůbec nevím. Kroj jsem na sobě měla ale snad jen jednou, na tý přísaze. Ani mi kvůli tomu tenkrát naši nepořizovali modrou sukni, byla jsem tam jak debil v červený.
Takže šátek určitě nemám, ale víte co mám schovaný? Oranžovou stuhu ze spartakiády, když jsem byla na Strahově za mladší žákyně. Tak tu mám, mám na to hezký vzpomínky.

fcoop

Má politická kariera skončila v Jiskřičkách.

mosoj

V pionýru jsem nikdy nebyl i když můj otec byl vesnický učitel a měl s tím veliké potíže.
Poučná je odpověď Deli !!
Myslíte že charakter lidí je dnes jiný. Neřekl bych. Jenom to divadlo se hraje na jinou stranu.

arygnoc

co to je?

GM

Ne, z pionýra mě vyhodili ve 4. třídě.