coco

Máte doma nábytek,který už něco pamatuje a nechcete se ho jen tak zbavit?

Proč se ptám: dnes je ohromně trendy mít vše nové,být in a mít domácnost vybavenou Ikea nábytkem.Na tom samozřejmě není nic špatného,každý podle svého gusta. Osobně máme s manželem doma sektorový nábytek,čisté dřevo a příjde mi,že je dělán nadčasově.Občas ho něčím ozvláštním,třeba proutěnými koši a je jako ze žurnálu.Máte k některým kusům nábytku osobní vztah?

Nejlepší odpověď
tom004

Doma máme obývák,který jsme koupili po svatbě (41 let),a slouží bez chyby.Je docela zajímavé,že dnes se na trhu objevují,ve třídě „super,in,tren­dy“,téměř stejné sestavy.Jediný rozdíl,tedy mimo ceny, mezi nimi je ten,že náš je vyroben z masivu,poctivé dřevo,a ty „in“,z různých dřevotřísek,umělých hmot ap.

Další odpovědi
dudu

Vyhazovat?, ani náhodou. Doma v kuchyni máme čtyřicetiletý modřínový stůl, je festovní a po přelakování dělá jen parádu. Také stejně starý obyvák se díky vracející módě stal zcela moderním. Jen pro zajímavost, v roce 1973 jsme ho pořídili za 30 tisíc, což bylo hodně peněz – za třípokojový družstevní byt jsme tehdy zaplatili necelých 29 tis. Kčs.

Valky

Doma jako doma, máme vše nové, protože s přítelem spolu bydlíme rok, ale doma, u rodičů máme ještě spoustu staršího nábytku.. Jde o to, v jakém stylu chcete mít byt či dům zařízený… My máme většinu věci v takovém tom minimalistickém duchu, hlavně většinou levný nábytek ikea, až na pár kousků… :) Jinak k žádnému ze starších kousků nábytku nemám žádný vztah, protože nemáme nic starožitného ani zvlášního.. :))
Doplňuji:
Btw. Nevím, proč se nábytku ikea vyhnout, je to levný a kvalitní nábytek. Pokud přijdete s reklamací, neptají se, neřeší nic, kus vezmou a okamžitě Vám dají nový! Nikdy žádný problém. Mají šikovně vyřešené linky a úložné prostory… Vše si můžete okamžitě vzít a odjet s tím domů… Podle mě naprostá paráda!
Koukala jsem na stránky nábytku, kde vystavují a prodávají věci návrháři… 95% podobných kusů mají v ikea už několik let! :))) Nač kupovat předražené, jen proto, že to navrhl někdo slavný, když stejně krásný kousek můžu být o dost levněji? :) Nač zbytečně vyhazovat v této době peníze…

chudst

Doma ne, na chate. Je to takova spis bouda, prisly do ni stare skrine, kredenc, atd. – jeste po prababicce. Ale mam je hrozne rad a za nic bych je nevymenil. Navic je videt, kolik desitek let vydrzel stary nabytek a kolik jednotek let vydrzi moderni nabytek z drevotrisky z vami zminovane Ikei. (Samozrejme, ze i dnes se da koupit kvalitni, ale pri placeni se taky vetsinou sakra prohnete.) Proste na nabytek na chate nedam dopustit :)

venkovan

Vybavenou domácnost Ikea nábytkem nepovažuji za trend, ale za hloupost. Sem tam nějaký kousek asi ano nebo pro mladou rodinu která se začíná zařizovat tak pro počátek asi taky, ale jinak se tomu prodejnímu skladu raději vyhnout.