kiky

Máte často deprese?

Ahoj chtěla sem se zaptat jak je to uvás máte taky často deprese?Já mám často deprese a nejhorší je že sama ze sebe první sem měla depky že jsem tlustá zhubla jsem 15kg mám 12 kg podváhy jsem jako ráda že sem zhubla ale nějak mi to nestačí a nemůžu přestat každý týden zhubnu 2 kila někdy i víc.Už mě nebaví držet hladovky atd.....Ale taky nemůžu přestat moje rodina i kamarádi říkají že to je už anorexie ale kdybych byla anorektička tak zvracím a to ja nedělám.A za druhé přijdemi pořád že se sama a to může být umě kolik lidí chce.....nepřijdu si užitečná.Myslíte že bych stím měla zajít k psycholožce nebo to je jen puberta a že brzo přejde?

Nejlepší odpověď
rybíz

Určitě navštivte psychiatra, dnes to není žádná ostuda. V dnešní době jsou deprese běžná nemoc a nevyhýbá se ani mladým. A ve vašem případě s hubnutím, musíte to už začít řešit. Dostanete léky proti depresi a časem se to spraví, ale bude to nějaký měsíc trvat.

Další odpovědi
anonym

Pokud mate chut si o tom promluvit s psycholozkou – přátelé vás málo vnímají, když se jim svěřujete, nebo nemají chuť radit – tak nad tim zbytecne moc nevahejte a zkuste to. Zkazit se tím nic nedá.

Gollumek.88

anorektičky nemusí zvracet, zvrací spíš lidé trpící bulimií. Nenič si tělo, jen protože ti nějakej trotl řekl, že seš tlustá. Dietami a hladovkami nic nevyřešíš, správně bys místo takového hubnutí měla naopak cvičit, a jíst denně častěji po „menších dávkách“ třeba šestkrát denně.

Přijdeš si sama i když je kolem tebe spousta lidí… Možná to chce trochu se otevřít ostatním, bavit se s nimi, radovat se. Najít si činnost, která tě bude bavit, kterou budeš dělat ráda, budeš mít pocit že jsi užitečná. Můžeš pomáhat všude možně, s dětmi, se zvířaty… Záleží na tobě.

S tím hubnutím a depresemi bych si být tebou ale zašla za psychiatrem. Poradí ti, pokecáš si s ním o tom, ukáže ti jiné úhly pohledu na různé věci, které tě trápí, včetně depresí z tloustnutí, samoty. Někdy je prostě nutné svěřit se do rukou odborníka.

led

zastávam názor:
Som taká, aká som. Ak sa tak cítim dobre, je to moja vec, druhých do toho nič.
Depresia? Za 60 rokov som na ňu nemala čas, načo mi je teraz? Netreba na ňu myslieť – čierne myšlienky, von z mojej hlavy – a hneď sa cítim príjemne. Ak by to nefungovalo obráťte sa na psychológa.

nnn1

Měla byste jít k psychiatrovi. Anorexie je, když člověk moc nejí (nebo si úzkostně hlídá počet kalorií v jídle), a tak hubne. Ti co mají bulimii, tak se přejí, a potom to vyzvrací. To co zde popisujete, je určitě deprese a anorexie – nedávno jsem četla, že u mnoha lidí s anorexii/bulimií, způsobuje deprese. Také mám od třinácti let chronické deprese (už od prvního roku života jsem měla špatné zážitky, a potom to byla už poslední velká kapka). Pocit samoty a osamělosti svědčí o depresi.

Doplněno:
Paní „led“ ty myšlenky v depresi nelze ovládat, jako vypnout a zapnout světlo. Člověk si třeba uvědomuje, že ty myšlenky nejsou správné, ale nelze je z hlavy vymazat. A nebývá to „jenom“ o myšlenkách – bývá i vnitřně špatně – te%d nevim jak to lépe popsat.

oskar

Nastává doba dušiček a to u člověka nastávají takové depresivní stavy.J8 to také každým rokem pociťuji.

Michal

Buďte sama sebou a věci dělejte tak,aby byly radostí.Porada s odborníkem by vám pomohla.