Paty.D

Mastné vlasy

Je mi 15 let. Musím si mýt hlavu každý den, protože se mi hodně mastí..téměř ani žádný šampony nepomáhají..od prázdnin do ted jsem si je myla už obden, ale ted mám zase období kdy se hodně mastí..nemáte s tím někdo zkušenosti co pomáhá?
Předem díky :)

Nejlepší odpověď
aloevera5

Vymačkejte šťávu z jednoho až dvou citrónů. Rozetřete tuto šťávu ma pokožce hlavy a nechte dvacet minut působit. Následně šťávu vymyjte. Citrónová šťáva podporuje prokrvení, zúžuje póry a působí protizánětlivě.

Pokud toto nezabere, popř. nezabere dlouhodobě, tak doporučuji šampon Aloe-jojoba a popř. i kondicionér Aloe-jojoba. Pokud budete pít aloe vera nápoje, tak se Váš celý organismus dokonale vyčistí a vrátí to do ideálního stavu, tak jak by měl být (naše tělo je totiž zatíženo špatným ovzduším, stresem, špatnou stravou atd a to se potom projevuje nejdřív na pokožce a vlasech, časem i na zdravotních potížích). Pocítíte to nejen na lepších vlasech, které potom už nebudou ani mastné ani suché ani se nebudou lámat nebo padat, ale pocítíte to i na lepší pokožce, bude se Vám lépe dýchat, budete lépe spát, celá budete taková odlehčená, opočatá, zkrátka se budete cítit lépe.

Pokud se ještě na něco budete chtít zeptat, pošlete mi to na e-mail v mém profilu.

Zdroj: http://aloeve­ra5.mypage.cz/me­nu/produkty/ka­talog-a-cenik

Další odpovědi
sejtanka

Nepomůže nic,je to hormonama,moje dcerka má podobný problém,řešila jsem to s kadeřnicí a je to vyloženě přechodem do puberty.Časem se to zlepší.

dědapetr

Mastné vlasy. můžeš na oplachování použít kopřivou vodu vlažnou,nebo heřmánkovou do obou přidat citron.

Zdroj: http://www.vla­sy.cz/mastne-vlasy-id4462.html

Terryle

Mně se maštění docela upravuje po nabarvení nebo aspoň po melíru – barvy vysušujou.
A hodně dobře mi vlasy vysušujou dva šampony – asi to bude příšerná kvalita, jsou šíleně levný :) buďto Ailé 400 ml s levandulí (modrá flaška, světle zelený nebo stříbrný víčko, teď už si přesně nepamatuju) z Kauflandu. A Balea „zelenej“ se zázvorem a lemongrassem z DM. Jeden stojí snad 40 kč, druhej 30.. :oD lepší nevědět, co tam dávají. Ale vysušujou fantasticky. Po tom Ailé jsem si mohla občas dovolit mýt vlasy až 4. den, po Balee standardně meju po 3 dnech. Zkus je, těch pár korun Tě snad nezruinuje :o)

A jak máš vlasy dlouhý? Na krátkým účesu to maštění ještě vynikne, na delších se to spíš „schová“ – je rozdíl, když Ti druhej den ztěžkne vršek hlavy a spodek vypadá slušně, nebo když máš „jen ten vršek“ a ten je celej spláclej a mastnej.

A kdyby nepomohly, tak se můžeš těšit, že se to s věkem fakt zlepší. Mně se maštění trošku zlepšilo taky (díky Bohu aspoň na vlasech, ksicht mám pořád, jako bych ho ukradla puberťačce v nejlepších letech) Ony v pubertě vlasy vůbec vyváděj různý věci, já je měla asi do 14 jako hřebíky, pak se mi začaly od konců vlnit a teď mi je 26 a nikdo mi nevěří, že jsem někdy mohla mít nevlnitý vlasy :o)

Džuls

To, ako často si musíš umývať vlasy, si určuješ sama. Ja som mala rovnako tento problém, ale napríklad cez prázdniny som si vlasy neumyla aj 4– 5 dní. Skúsila som tzv. ,,suchý šampón"- ja mám momentálne taký v spreji z Oriflame, alebo som ,,mastnotu" maskovala tým, že som si trebárs vlasy natočila, alebo urobila malé copíky… Vždy sa s tým dá vybabrať 🙂

NEnym

Velmi, opravdu velmi dobrý je SUCHÝ ŠAMPON!!!
Kup si ho v parfumerii (stojí cca 20–30,–Kč) a vydrží ta krabička tak 2–3 měsíce. Nepoužívej ho hned po umytí, nejlépe až 2.-3.den po umytí. Působí hned a navíc progresivně – tak 2–3 další dny dopředu. Navíc ti ty vlasy nabydou i na objemu.

Ale POZOR! Nenahrazuje mytí! Jen oddaluje budoucí mastnotu nebo eliminuje stávající.

Používá se desítky let a zatím jsem na něj neslyšel jedinou kritiku. Je to levné, rychlé, jednoduché, dlouhodobě působící a přitom nezávadné řešení. A docel i voní… JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJI! A to nejsem jeho prodejce ani výrobce…

😉

Cizecek.M

Holky, jen prosím! Hlavně je kupovat na origo shopu. Jen tam je jistota originálu!

KaraskovaAl

No a kde tedy nakupovat, abych měla jistotu, že šampon Milva, co koupím, bude prostě originál?

KamilaN

Ahoj, také bych doporučila šampón Milva. Měla jsem také dost problém s maštěním hlavy a tím pádem s mastnými vlasy. Mě nejvíce pomáhá ten s chininem, ale mají velkou nabídku, koukni https://www.mil­va.shop/sampo­ny-pro-mastne-vlasy/ .

Derrynka

Jo, taky jsem zkusila hodně šamponu a nic mi nepomohlo. Na ty mastné vlasy fakt nic. Ale je to mastnou pokožkou hlavy, no… Hodně dobré jsou šampony milva. Znáš je? Ta jejich péče tento problém opravdu vyřeší.