BENYTA

MASTITIDA-jak se jí zbavit

Kolegyně mě požádala o pomoc,ale sama nevím,ještě jsem jí naštěstí nezažila,tak prosím vás-jak její fence ulevit od nalitých cecíků,kterými nesmí kojit,pro velký počet kalciovek na eklampsii,jestli stačí jen chladit…PORADTE.

Nejlepší odpověď
ReHu

Veterina!! Co nejdřív.
Pokud vám neporadí, změňte lékaře. Většinou ui těch lepších jsou i na telefonu. U nás (Pardubice) je i veter.záchranka pro ty co nemají auto a spěchá to.

Další odpovědi
Q

Mastitida je většinou záležitostí té dané feny a při příštím porodu se bude opakovat ☹ Za prvé kalciovky a eklampsie jsou nechci říct blbost, ale v dnešní době, kdy jsou feny krmeny spíše převitamínovanou stravou to není tak běžné – tj. kalcium si nechte doma ve stříkačce, kdy je nutné – to poznáte sama, ale rozhodně si ho nenechejte dát feně jen tak pro nic za nic, nastavíte jí tím mnohem víc problémů, než kdyby žádné nebylo. Většinou mastitida je spojená i počtem a „výkonem savců“. Jedná li se o prvorodičku, mamku citlivku, tak to je skoro jasné. Už před porodem doporučuji u takové feny masírovat v okolí – prostě drbat po tom velkém bříšku a lehce tahat, pak jí to tolik nepřijde. To jsou spíše rady do budoucna a teď co s tím nyní… Vel doporučí chladit, ale já mám osvědčenou metodu – vrátit feně její dosavadní styl života. Tj. přes všechno kničení štěňat je zabalím do deky a nechám doma, vezmu fenku na pěkně náročnou vycházku, vyběhat mezi ostatní psy, proběhnout u kola, prostě co dovolují momentální povětrnostní podmínky, ale tak, aby dostala „do těla“. Až přijdeme, jde do sprchy, vymasíruje pod vlažnou nebo studenou vodou a jde k mrňatům. Většinou je druhý den ráno klid, jinak opakujeme to samé. Holky, i ty feny jsou citlivky, zvlášť když si je k tomu hýčkáme, takže musí si uvědomit, že je fena a ne polštářek 🙂

Zdroj: www.aq-dog.cz