VFerre

Máslo na pečení

Zdravím
Chci se zeptat jestli mohu použít máslo typu Zlatá Hana,Hera na výrobu sušenek(madele­ines,cookies)? Já protože používám obyčejné máslo(ne rostlinné) a jen na něj tratím peníze,tak mě to už nebaví.:D
 Díky.)

Nejlepší odpověď
iceT

Zlatou Hanou raději ne,to Hera je vhodnější a zase tak moc nestojí.

Další odpovědi
Drap

Uvedené typy na pečení použít můžeš, ovšem ani jedno z uvedeného není máslo a s máslem nemá nic společného.

Nuk nuk

Není nad máslo, ale pokukd chcete ušetřit, tak bych raději volila tu Heru. Zlatá Haná je podřadný tuk, který není ani máslo ani kvalitní margarín.

elektrikář

Máslo by mněl být živočišný truk z mléka. Pro svou charakteristickou chuť a vůni ostatní tuky jsou smněsi rostliných olejů vody a chemických přísad.
.

Sůwa

Nic proti máslu, ale počkejte si, až budete mít zvýšenou hladinu cholesterolu ( jako já ). Ještě rádi sáhnete po nějakém rostlinném tuku … 🙂

iceT

Já mám třeba Zlatou Hanou moc ráda,ale po nedávném pokusu vyrobit křehké těsto právě s ní raději použiju něco jiného.

Sůwa

Heru na pečení, Zlatou Hanou do krému a je to 🙂