Avatar uživatele
simonka

Marodila jsem dva roky, první rok jsem byla nemocná s ledvinami a druhý rok měla úraz.

Vypršela mi podpůrčí doba a tak nemocenská mi byla komisí OSSZ ukončena. Byl mi přiznán ID 1. stupně. Nyní musím pokračovat v další léčbě, rehabilitace, lázně, další vyšetření, operace, ale jsem na ÚP, kde mám od lékaře omezení. Mohu i nadále marodit (mít nemocenský lístek, bez nároku na finance??) U pojišťovny abych byla osobozena od poplatků musím mít rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Takto lze stěží posoudit, co lze ve Vašem případě podniknout. Předpokládám, že na nemocenské jste byla nejméně rok. Pokud jste v evidenci ÚP a musíte se ještě dále léčit, je na Vašem ošetřujícím lékaři, aby vyhotovil potvrzení pro úřad ohledně Vaší léčby. Nejedná se zde o klasický nemocenský lístek. Zpravidla toto potvrzení píše lékař úřadu formou dopisu. Lékař takovéto vyjádření píše zpravidla na 1 kalendářní měsíc a při prodloužení léčení úřadu sděluje i potřebné další kroky, které bude nutno k doléčení absolvovat.
Během tohoto léčení pobíráte nadále dávky v nezaměstnanosti. Vyjádření lékaře Vám umožňuje omluvit se na ÚP ve věci docházení ke kontrolám,zbavuje Vás i povinnosti shánět si nové pracovní místo, nebo povinnosti účastnit se výběrových řízení aj. Je na Vás pohlíženo jako na nemocnou osobu.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví