simonka

Marodila jsem dva roky, první rok jsem byla nemocná s ledvinami a druhý rok měla úraz.

Vypršela mi podpůrčí doba a tak nemocenská mi byla komisí OSSZ ukončena. Byl mi přiznán ID 1. stupně. Nyní musím pokračovat v další léčbě, rehabilitace, lázně, další vyšetření, operace, ale jsem na ÚP, kde mám od lékaře omezení. Mohu i nadále marodit (mít nemocenský lístek, bez nároku na finance??) U pojišťovny abych byla osobozena od poplatků musím mít rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti .

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. Takto lze stěží posoudit, co lze ve Vašem případě podniknout. Předpokládám, že na nemocenské jste byla nejméně rok. Pokud jste v evidenci ÚP a musíte se ještě dále léčit, je na Vašem ošetřujícím lékaři, aby vyhotovil potvrzení pro úřad ohledně Vaší léčby. Nejedná se zde o klasický nemocenský lístek. Zpravidla toto potvrzení píše lékař úřadu formou dopisu. Lékař takovéto vyjádření píše zpravidla na 1 kalendářní měsíc a při prodloužení léčení úřadu sděluje i potřebné další kroky, které bude nutno k doléčení absolvovat.
Během tohoto léčení pobíráte nadále dávky v nezaměstnanosti. Vyjádření lékaře Vám umožňuje omluvit se na ÚP ve věci docházení ke kontrolám,zbavuje Vás i povinnosti shánět si nové pracovní místo, nebo povinnosti účastnit se výběrových řízení aj. Je na Vás pohlíženo jako na nemocnou osobu.