berta 4

Může použitím Marmolitu na sokl vzlínat vlhkost?

Marmolit na sokl-slyšela jsem,že může vzlínat vlhkost,poraďte co jináho na sokl
Na soklu odpadly kachličky,tak řeším co tam dát. Pod mramolit se natahuje lepidlo a tím pádem by sokl nedýchal a někde by se to projevilo děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud je sokl dobře izolovaný proti zemní vlhkosti, nemá vlhkost jak (odkud) vzlínat.
Pokud je izolovaný špatně, pak nejdříve vyřeš tu izolaci (odvětrání), z vlhké zdi ti odpadne vše…

Další odpovědi
Pájo

Sokl je třeba řádně odizolovat proti vlhkosti (sanace zdiva: https://www.go­ogle.cz/search?q=sa­nace+vlhk%C3%A­9ho+zdiva&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=gcvSVJGdCYHe­UrKagaAK), jinak budete jen dočasně zakrývat problém.

cukrar

Principielně nemůže po marmolitu vlínat vlhkost více či méně, nežli po podobném jiném stavbním materiálu. Domnívám se, že jste nepřesně pochopila co jst slyšela.
Sokl ani jiný stavbní materiál nedýchá, to je jen mýtus. Pokud je sokl vlhký, musíte udělat jiné opatření, jak zakrýt obkladem a nebovolit vzlínat vlhkost a tím vysušovat sokl. Samozřejmě může použít sanační omítky, dle technických listů.

http://www.basf-cc.sk/sk/Produk­ty/ws/sanacne­omietkyprince­colorsano/Pages/de­fault.aspx