Djukenzie

Marihuana na škole

Ve škole u mě kamaradky našly marihuanu (cca gram). Celá situace se poslala na policii. U podání vysvětlení ji bylo řečeno, že držení trávy usebe je v rosporu se zákonem a tráva byla poslana na rozbor. Řekly ji také, že pokud bude trava silnější ( má cca 15% thc) hrozí ji trestný čin. Chci se tedy zeptat jaké sankce ji hrozí ? Díky
Doplňuji:
Jště podotknu, že je plnoleta. Na policii řekla že si koupila seminko v growshopu, udelala mast a zbytek mela u sebe. Toto všechno je pravda.

Nejlepší odpověď
badisko

nepises kolik je kamaradce let…a za gram ji spise udelaji jen bububu ..horsi to bude mit ten kdo ji to dodal …ci prodal …a to ze to nasla na ulici ji asi benga nesezerou…

Další odpovědi
Drap

O tom rozhodne soud. Záleží i na celé řadě dalších věcí. Pokud neměla doposud žádný delikt a neprodávala, dá se předpokládat, že vyvázne s pomínkou.

huxa

dle tvé větné skladby nerozumím, jestli to bylo ve tvé škole, nebo že ji našli u tebe, dle dalších vět vyvozuji, že se jedná o kamarádku, tudíž budu mluvit o ní.
Jeden gram, hhh, nějaký malý lístek či šištička, viděl bych to tak, že jestli bude silnější, bude mít „jen“ nějaký postih ve škole-viděl bych to na ředitelskou důtku.
Má spolužačka na učňáku kouřila na záchodech marihuanu, byla „pouze“ napomenuta učitelkou, podmínečně vyloučena a hrozí jí trojka z chování, nicméně ji nedostane. A to ji požívala ve škole. Tvá kamarádka klidně může říct, že ji to někdo podstrčil nebo prostě jen, že si toho nevšimla, že jí něco zeleného spadlo např. do kapse. Jestli to ovšem měla v „dýleráku“ a na tom ještě napsané 1g…50Kč, bude to nejspíš i řešit sociálka
Doplňuji:
Jestliže je plnoletá a měla u sebe 1g, od policie jí nehrozí nic. Maximální množství, které u sebe můžeš nosit je 15g, k tomu se tvá kamarádka ani trochu nepřiblížila. z growshopu jsem si před pár lety také obědnával semeno tabáku a věci z konopí, měli tam i semena a vše by mělo být bez thc, takže by se ničeho neměla bát

BANAN93

já sem na střední často trávu kouřil, naštěstí mě nikdy nechytili … škola hrozila vyhozením, za podobné prohřešky – takže záleží na postoji školy … jinak jí nic nehrozí, kromě toho že jí asi rodiče pošlou na testy a dostane na prdel

venkovan

Já tomu myšlení nerozumím. Když hasíme trávu, jsme všichni nahulení a kolikrát se musí vzít i dýchací přístroj.
A vy si doutnající trávu umyslně strkáte do pusy a vdechujete ji.

zzzzz

Zde se posuzuje množství, pokud se nejedná o množství více než malé, tak je to přestupek, gram je přestupek na 100%. Nechápu, jak to u ní našli??? To se nechala dobrovolně prohledat??? Proč??? Nikdo kromě policie (která k tomu musí mít zákonem stanovený důvod) ji prohledat nesmí. Dostane pokutu a asi je nějak potrestá i škola, hlavně už netvrďte, že gram měla na mast, to by toho potřebovala o hodně víc. Ti policajti nejsou blbí!!!

Djukenzie

ště podotknu, že je plnoleta. Na policii řekla že si koupila seminko v growshopu, udelala mast a zbytek mela u sebe. Toto všechno je pravda.

Djukenzie

Ještě podotknu, že je plnoleta. Na policii řekla že si koupila seminko v growshopu, udelala mast a zbytek mela u sebe. Toto všechno je pravda.