maření výkonu úředního rozhodnutí a jízda bez ŘP

Dobrý den, v červnu 2009 mi byl odebrán řidičský průkaz (přestupkové řízení s magistrátem v Praze)za jízdu pod vlivem návykové látky na dobu půl roku. Pak jsem jel tedy bez řidičáku a způsobil dopravní nehodu,byla u toho policie a tudíž jsem nyní obdržel tresní příkaz za jízdu bez řidičáku a maření výkonu úředního rozhodnutí s podmíněným trestem.

Odpovědi
standa

Váš podmíněný trest bude lehce snížen, protože trestný čin „řízení bez řidičáku“ (§ 180d) byl (bude) překvalifikován na přestupek, ale trestný čin „maření výkonu“ zůstává.

Za tento ´nový´ přestupek však obdržíte nepochybně pokutu a možná i ´nový´ zákaz řízení, protože ten původní zákaz řízení, který se vztahoval k dnes již zrušenému trestnému činu (§ 180d) musel být taky zrušen.