mareni vykonu ur.roz.

dostal jsem pred 3 rokama zakaz rizeni za to ze jsem jezdil bez r.p.to jsem porusil a dostal jsem mareni vykonu uredniho rozhodnuti,to jsem take porusil a v posledni fazy jsem dostal tez mareni a trest souhrny podmineny a zakaz rizeni na 3.roky.odpusti me aspon neco,nebo co v me situaci ocekavat,kdyz jsem maril?

Odpovědi
standa2

Zákaz řízení vám nejspíš zůstane v původní podobě.

Ale lehce se vám sníží ten souhrnný trest za ty trestné činy „řízení bez řidičáku“ (§ 180d) a „maření výkonu úřed.rozh.“ (§ 171).

Během měsice ledna byste měl být vyrozuměn soudem o způsobu překvalifikování souhrného trestu.

Ty opakované trestné činy „řízení bez řidičáku“ (§ 180d) budou přeměněny na PŘESTUPKY, za které vám bude v rámci přestupkového řízení udělena finanční pokuta a nejspíš i zákaz řízení.