Anife

Marcipán – recept

Poradíte mi na něj nějaký dobrý recept a postup?

Nejlepší odpověď
anonym

Bez ohledu na různé recepty,pod pojmem marcipán si já představuji spařené oloupané mandle,najemno namleté(Sandtnerová doporučuje válet na mramorové desce !) s moučkovým cukrem.Pokud na vánoce vyrábím hříbečky,přidávám do části hmoty kvalitní kakao a slepuji části bílkem.Správné poměry jsou ve správné kuchařce…:D

Další odpovědi
hanny 2

Např. tady – http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=recept%20na%20mar­cip%C3%A1n

NiCMOCBOY

Surviny: moučkový cukr, oloupané mandle
Množství: kolik cukru tolik mandlí, čili 1:1
Postup: semlet na mlýnku na mák (mlýnek musí být mákuprostý a je to dřina)