SimcaKupkova

Mapy na jazyku co s tím?

Má sestra má mapy po celém jazyku přetrvává to asi 2 měsíce prý jí to hrozně bolí a vypadá to jako když si opaříte jazyk tak to místo zbělá tak takhle to má po celém jazyku
Doplňuji:
U doktora s tím už byla a měla zrovna před maturitou a on jí řekl že je to z deprese ale už má dávno po maturitě a má to stále

Nejlepší odpověď
dědapetr

Lékař to jistí a co nejspíš.Může to být i vážnější.Při spále je jazyk nápadně malinově červený, tmavě hnědý povlak vzniká při tyfu, černý při choleře, při úplavici je jazyk namodralý.
Bílé skvrny na jazyku – leukoplakie je nutné sledovat, mohou se zvrhnout v rakovinu jazyku.
Povlaky na jazyku obyčejně doprovázejí horečnatá onemocnění nebo poruchy trávicího traktu
http://www.mi­neralfit.cz/do­maci-lekar-clanek/jazyk-pro-presnejsi-diagnozu-156

Další odpovědi
Alesh

Dojdi s ní ke kováři, ten jí ho vytrhne … a nebo by se taky možná dalo s tím jít k doktorovi. 🙂

žolik

Je pravdou že to může mít víc příčin,ale musí jít opět k lékaři.

Zdroj: žolík