maryann

Manzelsvi s obcanem nemec.narodnosti

Dobry den,zajimalo by me,co vse se meni,jestlize vstoupim do manzelstvi s obcanem nemec.republi­ky..Spolecne chceme zit v Ceske Republice,chceme zde kupovat nemovitost..zmeni se mi statni obcanstvi a nevim dal,jake zmeny se me tykaji..napr.koupe nemovitosti,nevim zda neni ji lepsi koupit,jeste pred uzavrenim manzelstvi..a.t.d.
Doplňuji:
obcanstvi bych chtela asi oboji..zajima me zda pak mam nadale stejna prava a moznosti,jako kdybych zustala jen obcankou ces.republiky..

Odpovědi
Nuk nuk

Uzavřením sňatku s občanem jiné národnosti se prakticky nemění nic kromě Vašeho rodinného stavu a pravděpodobně příjmení. Možná si budete muset na úřadech vyhádat koncovku „-ová“, pokud ji za jménem nechcete, protože automaticky Vám ji tam úředně dají.
Občanství se Vám měnit nemusí, to se mění jedině na Vaši žádost, pokud tedy chcete žít v ČR, určitě bych jej na Vaše mmístě neměnila. O tom ale rozhodujete jen Vy sama. Můžete mít také dvojí občanství, tj. naše i německé.