Lenjička

Manželství vs. studentské výhody…

Zajímalo by mne jestli pokud se na vysoké škole vdám, mohu dostávat přídavky na děti (pro nezaopatřené děti a studující) a výživné od rodičů (student do 26 let)…
Změní se pro mě ještě něco?

Nejlepší odpověď
venkovan

Mám pocit, že sňatkem povinnost rodičů končí a tím daňové úlevy apod. A potom je už jen systém podpor rodiny.
Ale kdo se v našich sociálních systémech má vyznat.

Další odpovědi
Michal Kole

Rodiče jsou povinini dítě živit a šatit dokud není schopno se živit samo. Pokud studuje v denním studiu, tak logicky nemůže chodit do práce.

Teoreticky může chodit na odpolední a noční směny, ale taky potřebuje nějaký čas na samostudium a spánek.

Platí to i od 26 let, jen rodičům přibude nová položka a to zdravotní pojištění – zákon vznikl za komunismu a tehdy se s další vysokou školou nepočítalo.