giginka3006

Má manžel právo na odstupné?

Manzelovi snizili třídu z 6 na 4.Pry v sestce uz pro nej neni prace.NovouSmlou­vuNepodepsal.Dos­talVypovedbez odstupneho.
Kde je vypovedni lhuta 2měsíce?a na odstupné v tomhle případě nema pravo?

Odpovědi
ivzez

Uvádíte málo informací (co přesně stojí ve výpovědi?),
takže jde spíše o odhad:

Snížení platové třídy by mohlo nasvědčovat tomu, že Váš manžel
nesplňuje kvalifikační předpoklady pro přiznání 6. platové třídy.
Je-li tomu tak, dal mu zřejmě zaměstnavatel výpověď podle § 52
písm. f) – bez nároku na odstupné.

—–—
Pokud se mýlím, doplňte prosím informace, nebo mne opravte.

Doplňte otázku, případně můžete pokračovat dole v diskuzi
(nezakládejte prosím novou otázku, aby byly informace pohromadě).