Manželovi se udělaly červené skvrny v podkolení na obou nohách.Nyní už nesvědí,kůže je přirozená-mimo barvy.Co to značí?

Mám obavy, aby to nebyl příznak nějaké vnitřní nemoci.Poraďte.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Kůže pod koleny je hodně citlivá – neměl nové kalhoty, které ještě nebyly vyprané ? Je možnost ,že kůže reagovala na nějakou impregnaci

další možnost – nepoužila jsi jiný prací prostředek než jindy, opět to může být alegická reakce
snaž se to vypozorovat, jestli se to udělá i když bude mít jiné kalhoty

Další odpovědi
www

Mimo info z odpovědi Han.11 se může jednat o příznaky kožního onemocnění (plísně ap.) Zejména, pokud zčervenání nezmizí.
Zkušenost

venkovan

Červená lýtka bych věděl. Ale pod koleny – no doba se mění, tak že by zapalená kolena?

Ale pokudby se objevilo znovu, šel bych na kožní.

Děda Louda

Zapalují se mu lýtka.

MK44

Vypadá to na alergii. Může to souviset s kalhotami a pracími prášky, jak píše hanulka11, ale může jít i o alergii jinou – jídlo, stres. Bude-li se to opakovat, je nejlepší jít k doktorovi, dokud jsou projevy v plné síle. V lehčích případech předepíše prášek, který se bere při projevech, např. Zyrtec. Ten pak stačí vzít dosl. párkrát. V případě plísně příznaky neustupují, léčba bývá dlouhodobá, zvláště když se zanedbá a ono se to „rozleze“.