sasana

manželka vyhazuje manžela z domu

muj spolužák středniho věku má se svou ženou tři děti a dum je psaný na manželku.Ona je dost panovačná a jak se ji něco nelíbi tak vyhazuje manžela z domu at jde.manžel ji přispívá na domácnost.Když navrhoval rozvod chtěla to ale u soudu tvrdila že se nechce rozvést,Má právo manžela vyhazovat zdomu kde má trvalé bydliště a dum neni jeho? Jejich manželstvi neni funkčni a děti zvlášt dcera je na otce jako pes. A to vše ze strany manželčiny.U roz­vodu ji ve všem uvěřili ji.když křičí na děti manželka tak pak svede vinu na manžela že za všechno muže on.A on je z toho pak neštastný

Nejlepší odpověď
Alesh

Njn, to je ta diskriminace žen, jak se o ní furt mluví. Když pak se sejdou u soudu ženská a chlap, dopadne to na 95 % takhle jak popisuješ. A to ani nemluvím o těch sviňárnách, že do toho tahá děti.
Vyhodit z trvalého bydliště osobu je problém, i když ji ta nemovitost nepatří, tuším, že má povinnost mu zajistit adekvátní náhradní bydlení, takže pokud bude taky aspoň trochu vyčůraný, tak s ním jen tak nehne. Jinak on byl taky blbej, že si nevymohl nějakou formou poloviční vlastnictví nemovitosti, když už se teda brali, měli děti atd.

Další odpovědi
anonym

Rozhodující je užívací právo a to má automaticky sňatkem. Vlastnictví není rozhodné, i v případě rozvodu by měla zajistit bytovou náhradu, ale to už na základě rozhodnutí soudu.
Ať se nenechá deptat a chlapsky, ale rozvážně se jí postaví. V této fázi by zřejmě nebylo od věci spojit se s dobrým advokátem.
Doplňuji:
Ad Alesh, vidíš to příliž zjednodušeně, to není blbost, ale prostě zákon.
Majetek se stává společným, pokud ho manželé nabyli za doby trvání manželství, jinak nelze. A ještě, když dědila po rodičích, tak to také zůstává v jejím výhradním vlastnictví.

arygnoc

občas pomůže pár facek (jednorázově!, ne aby se z toho stal zvyk!).
Ale to je fakt krajní řešení.

Asi bych si na měsíc – dva našel ubytovnu a – odešel. Samozřejmě bez přispívání na domácnost. Ať se stará.
Bohužel, mnoho rodiček (my chlapi bohužel rodit nemůžeme) si z chlapa (někdy ani ne otce svých dětí) dělá prostě poskoka. Je zapotřebí ji ukázat, že není jediná.

MrGandy

A vše je to kvůli dětem. Kdyby neměl ten spolužák děti, hned odejde …, ale tímto se to komplikuje, je to přece jejich taťka