MANŽELKA SE ZADLUŽILA, CO NÁM HROZÍ?

aniž jsem to tušil.Ted je na ní exekuce na plat.Dluží odhadem 140000kč.Můžou mě zabavit auto které jsem nedávno dostal od rodičů jako dar z prodeje jejich nemovitosti?Co mohu proti tomu udělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bude to složité, ale v případě, že jste auto dostal prokazatelně vy darem, není BSM, přestože jste jej obdržel v manželství.
Neměl byste o něj přijít.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud bude s věřiteli komunikovat a domluví si splátkový kalendář,tak vám auto asi nechají.Ale prokázat,že jste je dostal jen vy,lze už těžko,musel byste mít v den darování sepsané bezpodílové vlastnictví manželů,notářsky ověřené.A měnit jí bydliště je už teď bezpředmětné,protože se zadlužila v době,kdy měla s vámi stejné trvalé bydliště a na přepisy bytu/domu/už je taky pozdě.

Zlatý

Dobře pojistit manželku na život. A následně jí poslat letáček, že vyhrála dva milióny. Šok udělá svoje, budete mít na zaplacení dluhů z její pojistky.

Bronzový

Vyměnit(manželku),zámek nepomůže.

Pokročilý

Musíte prokázat, že je auto Vaše. 140 000 Kč není tak hrozná částka, jak se zdá. Znám lidi, kteří se dostali do horších sra**k...
Doporučuju se domluvit s manželkou, že jí např. odhlásíte trvalé bydliště, dům (byt) přepíšete na Vás... Abyste o něj nepřišli.

Bronzový

Pokud nemáte notářsky potvrzené zúžené společné jmění manželů,(SJM, dříve BSM) tak manželka zadlužila i vás. Starost musíte mít i o jiný majetek, nejenom o auto.Jste plnohodnotný spoludlužník, a čekají vás klasické dlužnické starosti až po hrozbu exekuce. Nejlepším řešením je co nejrychleji dluh vyrovnat i za cenu "ztráty" auta.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.