Avatar uživatele
anonym

MANŽELKA SE ZADLUŽILA, CO NÁM HROZÍ?

aniž jsem to tušil.Ted je na ní exekuce na plat.Dluží odhadem 140000kč.Můžou mě zabavit auto které jsem nedávno dostal od rodičů jako dar z prodeje jejich nemovitosti?Co mohu proti tomu udělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště před 4769 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Bude to složité, ale v případě, že jste auto dostal prokazatelně vy darem, není BSM, přestože jste jej obdržel v manželství.
Neměl byste o něj přijít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Pokud bude s věřiteli komunikovat a domluví si splátkový kalendář,tak vám auto asi nechají.Ale prokázat,že jste je dostal jen vy,lze už těžko,musel byste mít v den darování sepsané bezpodílové vlastnictví manželů,notářsky ověřené.A měnit jí bydliště je už teď bezpředmětné,pro­tože se zadlužila v době,kdy měla s vámi stejné trvalé bydliště a na přepisy bytu/domu/už je taky pozdě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Dobře pojistit manželku na život. A následně jí poslat letáček, že vyhrála dva milióny. Šok udělá svoje, budete mít na zaplacení dluhů z její pojistky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Vyměnit(manžel­ku),zámek nepomůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Musíte prokázat, že je auto Vaše. 140 000 Kč není tak hrozná částka, jak se zdá. Znám lidi, kteří se dostali do horších sra**k…
Doporučuju se domluvit s manželkou, že jí např. odhlásíte trvalé bydliště, dům (byt) přepíšete na Vás… Abyste o něj nepřišli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

Pokud nemáte notářsky potvrzené zúžené společné jmění manželů,(SJM, dříve BSM) tak manželka zadlužila i vás. Starost musíte mít i o jiný majetek, nejenom o auto.Jste plnohodnotný spoludlužník, a čekají vás klasické dlužnické starosti až po hrozbu exekuce. Nejlepším řešením je co nejrychleji dluh vyrovnat i za cenu „ztráty“ auta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek