MANŽELKA SE ZADLUŽILA, CO NÁM HROZÍ?

aniž jsem to tušil.Ted je na ní exekuce na plat.Dluží odhadem 140000kč.Můžou mě zabavit auto které jsem nedávno dostal od rodičů jako dar z prodeje jejich nemovitosti?Co mohu proti tomu udělat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bude to složité, ale v případě, že jste auto dostal prokazatelně vy darem, není BSM, přestože jste jej obdržel v manželství.
Neměl byste o něj přijít.

Další odpovědi
hanny 2

Pokud bude s věřiteli komunikovat a domluví si splátkový kalendář,tak vám auto asi nechají.Ale prokázat,že jste je dostal jen vy,lze už těžko,musel byste mít v den darování sepsané bezpodílové vlastnictví manželů,notářsky ověřené.A měnit jí bydliště je už teď bezpředmětné,pro­tože se zadlužila v době,kdy měla s vámi stejné trvalé bydliště a na přepisy bytu/domu/už je taky pozdě.

venkovan

Dobře pojistit manželku na život. A následně jí poslat letáček, že vyhrála dva milióny. Šok udělá svoje, budete mít na zaplacení dluhů z její pojistky.

franku

Vyměnit(manžel­ku),zámek nepomůže.

Salvaje

Musíte prokázat, že je auto Vaše. 140 000 Kč není tak hrozná částka, jak se zdá. Znám lidi, kteří se dostali do horších sra**k…
Doporučuju se domluvit s manželkou, že jí např. odhlásíte trvalé bydliště, dům (byt) přepíšete na Vás… Abyste o něj nepřišli.

Bičiště

Pokud nemáte notářsky potvrzené zúžené společné jmění manželů,(SJM, dříve BSM) tak manželka zadlužila i vás. Starost musíte mít i o jiný majetek, nejenom o auto.Jste plnohodnotný spoludlužník, a čekají vás klasické dlužnické starosti až po hrozbu exekuce. Nejlepším řešením je co nejrychleji dluh vyrovnat i za cenu „ztráty“ auta.