mistake

manžel si nadělal dluhy ještě než jsme se rozvedli.Dá se sepsat nějaká dohoda,že mě dluhů zbavuje?

Nejlepší odpověď
Zbynas

Ne, dluhy jsou společný majetek.

Další odpovědi
franku

Pokud není na úvěrech váš podpis,není to vaše půjčka,i když jste manželé.Pokud figurujete někde jako ručitel,nebo druhý žadatel o půjčku,potom se splátky týkají i vás.
Doplňuji:
Ze zkušenosti manželky s jejím bývalým manželem vím,že kde figuroval její podpis,věřitelé se obraceli i na ni,kde měl on půjčku jen s jeho podpisem,to se manželky netýkalo.

charliesheep

Pokud exmanžel své dluhy nebude splácet,obrátí se věřitelé na soud,ten určí exekitora a toho nezajímá,že již nejste manželé.Musíte pak znovu soudně jeho rozhodnutí napadnout a prokázat,že dluhy nejsou vaše.Je možné sepsat veškerý movitý majetek a vyjmout ho ze společného jmění manželů,jenže to se netýká dluhů a vzhledem k tomu,že jste zřejmě již rozvedeni,tak ani vás.
Doplňuji:
Dluhy vzniklé za dobu trvání manželství,stejně jako úspory jsou zahrnuty do společného jmění manželů.

anonym

Jak píše Zbynas dluhy vzniklé v manželství jsou společným majetkem. Sepsat s bývalým manželem jakoukoliv dohodu je zbytečné, protože takový dokument nebude z právního hlediska relevantní.Jedinou cestou je vyřešit tento problém přímo s věřiteli. Pokud od nich získáte písemné potvrzení, že případné pohledávky budou vymáhat pouze po Vašem exmanželovi a že Vás jako případného dlužníka z vymahacího řízení vylučují, potom to budou platné dokumenty.

Hykam

Obraťte se na právníka, moje ex si také vzala půjčku bez mého vědomí ještě před rozvodem, naštěstí ještě nebyla podepsána smoluva o rozdělení majetku, takže ač nerada, musela se zavázat tuto půjčku splácet sama a vyloučit ji ze SJM.
Jenom podotýkám, že v tu dobu jsme spolu již nežili ve spol. domáctnosti.
Myslím, že Vám se investice do právníka zcela jistě vyplatí.