verkam6

Manžel se chce rozvádět, máme dům v smj, nechce mě vyplácet, ale splácet prý po 100kč měsíčně, má na to právo?

Nejlepší odpověď
Pecudka

To nsi dělá legraci, ne? Ať rozhodne soud.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky na to právo má, ale pokud se nedohodnete, rozhodne soud při majetkovém vypořádání

arygnoc

po právní stránce, pokud jeden z manželů není schopen „vyplatit“ toho druhého, je zažitou praxí, že majetek se prodá a peníze se rozdělí (nepopulární, leč praktické řešení).

Druhou možností je, že ten, kterému (v tomto případě) zůstane dům, druhému koupí jiný dům/byt a alikvotní část zaplatí, resp. splácí formou hypotéky (riziko, že nebude splácet).

terry

Právo má teoreticky.
Manžel zapomíná, že jste nějaký majetek nabyli společně. Za trvání manželství.
Buď jste byla zaměstnaná a vkládala část příjmu do dětí a domácnosti, i pokud nebyla, tak péče o děti a domácnost také hodně stojí.
Jestli názor nezmění, nechala bych to na právnících a soudu.

verkam6

jo,on tvrdí,že jsem přišla s 2kuframa a s nima taky odejdu po 25ti letech manželství,dobrý coo…taky zírám koho jsem si vzala,problém je jeho dcera z 1.manželství,fakt super vyhlídky