jeannet

Manzel me opustil po 21 letech kvuli sve milence, mame dluhy, co vse mohu zadat, abych neprisla o dum?

Manzel si po 21 letech manzelstvi nasel milenku a odesel k ni, nase ucty i s inkasem delaji 11300/mes., ja mam jediny prijem 6000 (castecny invalidni duchod).

Nejlepší odpověď
klumprt

Lidi s příjmem 6000 Kč většinou nebydlívají v domech za 11300 měsíčně. Myslím, že nadchází chvíle, kdy by bylo vhodné začít uvažovat o stěhování se do menšího a levnějšího bydlení.
Představa, že máte jakýsi morální nárok, aby vám manžel za onu křivdu poskytoval jakési odškodnění tím, že vás bude vydržovat ve vašem původním společném domě je sice pochopitelná, ale je třeba se postavit trochu realitě čelem.
Na spravedlivé vyrovnání, dokonce na nějaké výživné právní nárok máte, ale nespoléhal bych na to, že si udržíte dům. Nicméně přeju hodně štěstí.

Další odpovědi
Agneta

Všechno mu dej – ten dům, ty dluhy…a přej mu hodně štěstí

anonym

Musíš rychle k advokátovi na poradu, co nejdřív. Jen on ti poví, vysvětlí polopatě, co a jak. Nic nedávej jen tak. Bude to asi moc těžké, ale bojuj, nenech se obrat od šmejda.

gecco

Podle mých zkušeností za rozchod vždy mohou obě strany (někdy jsou to manželka i tchyně 😉…
___
Nejdříve si definuj, o jaký majetek se budete dělit, ohodnoť jej (dluhy odečti) a vyděl dvěma…
Pak si urči, z čeho ´vyplatíš´ manžela (pokud ti nechá dům)…
To, po kolika letech a proč „tě opustil“ je naprosto irelevantní.
___
Nejspíše zjistíš, že se svým příjmem se budeš muset značně uskrovnit a dům si stejně neudržíš…

ivzez

Jak staré máte děti?

Nejlepší by bylo si najít práci – třeba i na zkrácený úvazek. Zvýšila byste své příjmy a – pokud se ze zaměstnání bude odvádět sociální pojištění – tato doba se Vám započte i do nároku na starobní důchod. (Poživatelům ID I. nebo II. stupně se doba do nároku na starobní důchod nepočítá, pokud nepracují, nebo pokud si sami nehradí důchodové pojištění.).

Můžete se pokusit získat příspěvek na bydlení ( http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni ). Jestli ale na domě je např. hypotéka, bylo by asi rozumnější dům prodat a najít si levnější bydlení.

Nejsem si jista, jak by to bylo s dávkami hmotné nouze. Podle mých informací
by měly být přiznávány i osobám bydlícím ve vlastním domě, ale už jsem mockrát četla, že dávky nebyly přiznány těm, kdo něco (dům, auto) vlastnili. (Nemám to ověřeno.)

Máte-li děti, mají děti nárok na výživné od otce.

Doporučuji zajít na OSPOD v místě trvalého pobytu, kde Vám pomohou
se sepsáním návrhu na svěření dětí do péče a na výživné. (S OSPODem
byste musela jednat stejně, bude zastupovat děti.)

Pro zastupování před soudem mohou nemajetní občané požádat o právníka zdarma. Je nutné u soudu vyplnit formulář a pak uvidíte. Nejsem si ale jista,
jestli na právníka zdarma „dosáhnete“, když vlastníte dům.

°°°°°°°°°°°°°­°°°°°°°°
K radě od Samby:

Nemůžete-li si advokáta dovolit, zkuste se obrátit alespoň na některou občanskou poradnu ve svém okolí. Není to sice totéž jako advokát, ale poradenství poskytují zdarma ( http://www.ob­canskeporadny­.cz/component/op­tion,com_porad­ny/Itemid,8/vi­ew,poradny/ ). I v občanské poradně by Vám měli pomoci se sepsáním výše zmíněných návrhů, mohou Vám poradit ohledně právníka zdarma apod.

simir7

Dobrý den.Jděte za advokátem,jedině ten vám může pomoct.On vám ze zákona,asi bude muset platit nějakou částku/o tom rozhoduje soud a zkoumá příčiny/Máte nárok na stejnou životní úroven.Pokud se budete rozvádět tak vám pravděpodobně stejně nezbyde dohodnout se co s majetkem/prodej/.

ReHu

Sambo, proč hned šmejd. Nikdo tady nepsal o žádném důvodu, proč si našel milenku.

anonym

Nevěrnej chlap je šmejd, to je i nevěrná žena. Když mu vztah nevyhovuje, má se se ženou slušně rozejít a to tak, aby ani ona ani on neměli existenční problémy, pak ať si jde třeba do psí díry. Je ženatej? Je. Je nevěrnej? Je. No takže je to šmejd, hotovo.