Manžel dostal návrh na potrestání podle §274 odst.1 trestn­.zákoníku. Co to pro něj znamená?

Nejlepší odpověď
rybíz

§ 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky
(1) Kdo vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, zaměstnání nebo jinou činnost, při kterých by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

Zdroj: trestní zákoník

Další odpovědi
atriplex

Pokud to bylo v souvislosti s řízením motorového vozidla, pravděpodobně mu seberou řidičák a dostane k tomu zákaz řízení na několik měsíců až let. Zřejmě dostane podmínku nebo veřejně prospěšné práce nebo peněžitý trest.

Pokud bude odsouzen, bude mu trest zapsán do rejstříku trestů, takže pravděpodobně v dalších několika letech nesežene práci, protože tam bude mít zápis. – To je podle mne největší trest, ačkoliv si to lidi neuvědomují…