Manžel chce,abych se odhlásila z trvalého pobytu i s dětmi,máme před rozvodem a já bydlím měsíc i s dětmi v podnájmu

Dům je napsaný na něho,hrubou stavbu měl před svatbou,dodělali jsme ten domek už za trvání manželství.Čeká nás rozvod a manžel mně nechce vyplatit/prý na to nemá/a trvá na odhlášení z domu.Může to udělat i bez mého vědomí?Co by to pro mně a děti znamenalo?V pod­nájmu mně nahlásit na trv.pobyt nechtějí,ale já ani nechci,chci zůstat na staré adrese nahlášena,po rozvodu se uvidí.Když rozvod nepodepíše,i tak nás rozvedou?

Nejlepší odpověď
standa

  1. do doby než budete rozvedeni a než soud schválí dohodu, upravující pro dobu po rozvodu práva a povinnosti společného bydlení, tak máte nesporné právo bydlet v domě, kde jste bydlela až doteď !!!
  2. samozřejmě, že vás odhlásit z trvalého bydliště nemůže, protože jste stále manželé a vy máte právo dům užívat
  3. „…ale já ani nechci,chci zůstat na staré adrese nahlášena,po rozvodu se uvidí.“ → ve vašem případě vůbec není důležité, kde budete mít zapsané trvalé bydliště, ale důležité je, že nyní máte PRÁVO bydlet i nadále v domě s manželem a dětmi…

… já vím, že to je nejspíš prakticky obtížné a že byste se po rozvodu stejně musela odstěhovat, ALE tím, že jste odešla do podnájmu bez ´zákonného´ důvodu svému manželovi zbytečně zlehčujete situaci.

4. „Když rozvod nepodepíše,i tak nás rozvedou?“ → koho myslíte tím, že nepodepíše rozvod, sebe nebo manžela ? Ale ono to je stejně jedno, protože v rozvodovém řízení nemusí druhá strana souhlasit, protože rozhodne soud i proti vůli jednoho z vás.

5. „…manžel mně nechce vyplatit/prý na to nemá/“ → hmm, tak to je úsměvné, protože nepochybně budete mít nárok na 50% hodnoty, která byla do domu vložena za trvání manželství…, pokud se nedohodnete na vyrovnání, tak se bude muset udělat posudek a cena se stanoví ´úředním postupem´ a soud přikáže manželovi vás vyplatit…, pokud manžel bude s vyplacením otálet, budete moci uplatnit návrh na exekuci a on bude muset prodat dům…, atd., atd.

Doporučuji, abyste co nejdřív zašla za advokátem a zde se poradila jak prakticky postupovat. Sama to nezvládnete !

Přeji vám hodně štěstí.

Další odpovědi
BEAES

Já také ne, je to Vaše bydliště, náleží Vám hodnota poloviny opraveného domu a pořízeného vybavení, na odhlašování je čas až po rozvodu.

hanulka11

Já bych se tedy určitě neodhlašovala. Nenechte se k tomu dotlačit.

EE

ja bych to urcite nedelala zustala bych tam

elektrikář

Napřed se rozveďte, pak můžete požádat o náhradní byt, ostatní řešte z advokátem..