ivca11

Mandarinkovník

Dobrý den,
potřebuji najít nějaké stránky o pokojovém mandarinkovníku, konkrétně abych se dočetla, KDY a JAK mohu sklízet plody. Neznáte někdo nějaké nebo nemáte zkušenosti? Díky

Nejlepší odpověď
kropitko

Někteří pěstitelé si občas stěžují na odlišnost chuti, od ovoce dostupného v obchodech. Plody v závislosti na podmínkách mohou být méně šťavnaté nebo kyselejší, ale určitě ne odlišné.

Toto je nejčastěji způsobeno tím, že ve skutečnosti pěstují něco jiného, než s čím chuť plodů srovnávají. Asi nejčastěji případ: prodejci nabízejí rostlinu jako drobnoplodou mandarinku, ale ve skutečnosti se jedná o kalamondin (Citrus madurensis), který nikdy plody nebude mít sladké.

Vyznat se ve velkém množství druhů a odrůd citrusů není jednoduché a řada prodejců za účelem zisku záměrně uvádí kupce v omyl či je to způsobeno jeho neznalostí.

http://www.cho­vatelka.cz/po­kojove-rostliny-clanek/citrusy-charakteristika-a-zakladni-rady-pro-pestov-38/

Zdroj: Někteří pěstitelé si občas stěžují na odlišnost chuti, od ovoce dostupného v obchodech. Plody v závislosti na podmínkách mohou být méně šťavnaté nebo kyselejší, ale určitě ne odlišné.

Další odpovědi
panenka

Je ideálním řešením pro menší zimní zahrady. Všechny druhy mandarinek patří do skupiny jasně oranžových plodů a jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Mandarinkovník má jemné listy, sladké lahodné ovoce. Vůně je téměř exotická, připomínající bergamot. Původně pocházejí z Číny a název je odvozen ze skutečnosti, že byly nabízeny mandarínům.

Jak mandarinku pěstovat
K úspěšnému pěstování je třeba semenáček očkovat. Proto je nejjednodušší zakoupení v obchodě.

Péče o mandrinkovník není úplně jednoduchá, ale vyplatí se. Mladé rostliny se přesazují každé jaro, starším stačí jednou za tři roky a velmi staré se přesazují jednou za deset let. Mandarinky mají rády častou zálivku, ale nepřelejte. V zimě vyžadují vody málo, ale zato je přihnojte organickým a umělým hnojivem.

Zdroj: http://www.zim­nizahrady-novak.cz/zimni-zahrady/rostliny-v-zimni-zahrade/mandarinka/