jmachan

mamtrvale bydliste u syna ale nemam vecne bremeno. muze me syn vyhodit.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Pokud tam máte trvalé bydliště,tak z právního hlediska vás vyhodit nemůže.

Další odpovědi
Salvaje

Souhlasím s hanny, pokud tam máte trvalé bydliště a skutečně tam bydlíte, tak Vás vyhodit nemůže. Leda byste ve skutečnosti bydlel jinde, tak Vám trvalé bydliště může nechat zrušit.

johana 56

Nevděk světem vládne,někdy ani vlastní střecha nad hlavou není jistá.Doba je zlá.

Bičiště

Hanny i Salvajenka nemají pravdu. Trvalé bydliště si občan dle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatelstva volí. Přihlášením se k trvalému pobytu vám nevznikají žádná práva k bytu.Trvalý pobyt musí mít každý občan a volí si jej např. dle místa kde bydlí,kde se nejčastěji zdržuje nebo kde je zaměstnán. Ani zmínka v předchozí odpovědi o tom, že vás může syn z trvalého pobytu odhlásit je mylná. Z trvalého pobytu se odhlašujete sama a to tím způsobem, že se přihlásíte k trvalému pobytu jinde. Změna trvalého bydliště vyžaduje i výměnu občanského průkazu. Nic z toho za vás nemůže udělat váš syn. Závěr: syn když bude chtít, tak vás může z bytu vypovědět. Otázka náhradního bydlení je už zase jiná právní problematika – na ulici vás vyhodit nemůže. Věcné břemeno by vás před výpovědí z bytu chránilo. Pokud máte u syna trvalý pobyt a nebydlíte tam, je výpověď z bytu snazší.