jajajaja

Mamka má problém s mým přítelem

Nedávno jsem si našla kluka, mamka se na něho ptala, ale on se jí nelíbí, ví o něm akorát věk, vzhled, a odkud je. A na základě těchto informací mi řekla že je to blbeček. Já jsem s ním byla venku jen párkrát, a nevydím na něm nic špatnýho. Když s ním jdu ven, tak mi mamka říká: zase jdeš za blbečkem? docela mě to štve, jak jí mám říct aby o něm aspon předemnou mluvila slušně? Jasně že má nějaký maličký nedostatky, to má asi každej, ale já je zatím nevidím, jo a je mi 18 let
Doplňuji:
Díky za odpovědi, On je o pár měsíců mladší než já, ale zaze mi přijde že je úspěšnější a vyspělejší než borci od nás ze třídy a ze čtvrtáku. Chodí na brigádu, dobře se učí. Já bych s ním chtěla chodit ven atd. :) ale nechtěla bych aby na něho mamka nadávala, a taky abych jí nechtěla lhat. Tak jí zkusím o něm popovídat, jestli to pude :))

Nejlepší odpověď
anonym

Ajajaj, to bude nejspíš problém. Matka může vidět to, co Tobě uniká. Faktem ale je, že těžko může někoho hodnotit, pokud ho nepozná blíže. Jsi plnoletá a matka by měla Tvůj výběr buď respektovat, nebo Ti svůj postoj objektivně vysvětlit. Dělat si z Tvého kluka blázny a vyjadřovat se, že je to „blbeček“, to moc ke cti není právě Tvé matce. Krátké soudy o jiných lidech bývají hodně nespravedlivé.
Doporučuji Ti nebát se toho a matce otevřeně říct, že máš ve svém věku právo na vztah, stejně jako na omyl, ale že si nepřeješ, aby Tvou volbu hodnotila tak špatným způsobem. Zřejmě budeš muset zabojovat. Čím dřív to uděláš, tím lépe hlavně pro Tebe. Takové „rýpání“ může přinést to, že Tě matka natolik otráví, že se buď s tímhle klukem rozejdeš, nebo matce začneš lhát.

Další odpovědi
bolak

Schválně se jí přímo zeptej, proč si to o něm myslí. Zajímalo by mě co ti na to odpoví.
Pokud z ní vypadne něco rozumnýho (což nepředpokládám), tak ji řekni že se ti nelíbí jak o něm mluví a ať to už nikdy nedělá, aby sis ji ještě vůbec mohla někdy vážit.

Jinak bych ti chtěl pogratulovat, jsi totiž dospělejší než tvoje vlastní máma, což se málokomu v 18 letech podaří.

A tvé rodičce bych doporučil tady ty stránky >>> http://www.zna­mylekar.cz/hod­noceni-lekaru/psycholog
a nejlépe ať si vybere lékaře s ověřeným profilem, aby měla jistotu že je to odborník na slovo vzatý a že jí s jejím problémem zaručeně pomůže.
Doplňuji:
Hele, můžeš sem hodit anketu, jestli si myslíme že je správné aby tvoje maminka nazývala tvého přítele blbečkem, my ti tam naklikáme že ne a pak ji to můžeš předložit jako hlas lidu.

A potom sem můžeš nahodit další a společně ještě vymyslíme jak ji potrestat ;)

iceT

Moje mamka mi nikdy vybraného nápadníka nevymlouvala ani nijak nehaněla.Vždy si myslela svoje a čekala,až si nabiju ústa sama.A ani potom nebrblala,jen mi pomohla zpátky na nohy.
Mamce řekni,že právo spálit se máš sama bez cizí pomoci,abys pak mohla bilancovat,co kde bylo špatně.Myslím si,že mamince se tvůj kluk nelíbí nebo je jí nesympatický a proto se o něm vyjadřuje tímto způsobem.Ale chodíš s ním ty,nikoliv ona,tak se nenech zviklat.

Jose1f

Nenapsala jsi, kolik je tvému příteli let, jakou práci dělá a tak… Jak tedy mohu zvážit, jestli tvoje mamka má, nebo nemá pravdu? Budu tedy stejně všeobecný jako ty. Obecně platí, že rodiče se nemají přespříliš snažit řídit život svých dětí. Jestliže spadneš do problému, měl by to být problém z tvých činů a ne z rad tvých rodičů. Na druhé straně, snaž se pochopit, proč se mamce tvůj přítel nelíbí, nehádej se s ní, ale vyslechni ji a poraď se s ní. Ale rozhodnutí udělej podle svého rozumu. Jsi přece plnoletá a svéprávná.
Kdo se nespálí, neuvěří.

RyuzakiKate

Jo to znám. Mamka nemůže na základě tří informací (věk, vzhled, odkud je) hned usoudit, že je to blbeček a další věci. Myslím, že je to pouze ten mateřský instikt, protože jestli ses třeba dříve spálila, může mít o tebe strach, že se ti to stane znova. Zrovna zažívám to samé, říká mi, že není pro mě a že je z „tý partičky“. Snažím se jí vždycky vysvětlit, jak se věci mají, často se o něm zmiňuju, třeba co vtipnýho řekl, jak si s něčím šikovně poradil a tak dál. Když byl prvně u nás pozván na oběd, tak jsem na něm poznala šílenou nervozitu, ale myslím, že snad u mamky „uspěl“ :D. Sice má pořád řeči, vyptává se mě, ale když ví, že mě vždycky doprovodí až domů, tak zas takový strach nemá… aspoň myslím… Na všechno určitě jdi pomalu, minimálně měsíc mu třeba nedej ani pusu, ať se snaží a pak uvidíš, zda o tebe třeba bude usilovat, buď zkrátka zatím kámoška a uvidí se, rozhodně mu nedávej všechno hned naservírované jako na zlatém podnose, pak má vztah šanci vydržet déle. Přeju hodně štěstí a trpělivosti. :)