blesk26

Máme v ČR politické vězně?

Otázka k zamyšlení … Myslel jsem, že naše osvícená demokratická společnost tyto metody již, jak sama tvrdí, nepraktikuje. Tak proč tyto lidi vidíme každou chvíli v televizi? Jen jim neříkáme političtí vězňové, ale například pravicoví extremisté, nebo je ctíme jinými chytlavými názvy. Ale ono to je jedno, vymyslíme si nějaké obvinění, strčíme je na rok do basy, pak po roce soudění zjistíme, že vlastně nic neprovedli, tak je zase pustíme a nic se nestalo.

Ale asi si tu podobnost jen domýšlím, u nás by se přece něco takového dít nemohlo :)

Nejlepší odpověď
bolak

Víc jak deset milionů…

Další odpovědi
anonym

V této době to je "tykadlový "řidič Roman Smetana.Za komunistů na to byl paragraf hanobení hlavy státu a republiky, dneska se přejmenoval na "poškození cizí věci v osobním vlastnictví ".Takže kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.A toto je toho důkazem.
A pak, že tady máme svobodu!!!Sice s tím co udělal nesouhlasím, ale zase to není tak závažný přestupek, aby kvůli tomu musel do vězení.Dějí se tady daleko závažnější přestupky a lidi jsou na svobodě.