annas

Máme svůj vnitřní kompas stejně jako zvířata?

Stěhují se ryby v oceánech, ptáci na obloze, želvy, žraloci… Vědci zjistili, že např. pasoucí se krávy „hledí“ k magnetického severu.

Podle čeho se orientuje člověk?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Annas, nad tím jsem nikdy nepřemýšlela. Odpovím „nevědecky“.
V zimě jdu za teplem a v létě zase vyhledávám chládek. A přednost dávám západu – ráda se dívám na západ slunce.

Další odpovědi
led

Ano aj ľudia majú vnútorný kompas aj keď väčšina si to neuvedomuje.
Nie nadarmo sa hovorí: choď rovno za nosom.
A teraz ma asi ukrižujete:
Citlivejší človek sa naozaj dokáže orientovať pomocou nosa – sleduje pachy, vlhkosť ovzdušia ako zviera. Dokáže vnímať zmenu počasia pomocou pokožky a ochlpenia.
Skúste si to v prírode. Uvolnite sa a sústreďte a budete to cítiť.
Je to naozaj pravda, aj keď mi asi neveríte. Opýtajte sa „tulákov“… 🙂

vagra

Nevím,ale přikláním se k tomu,že asi máme.Jsem vášnivý houbař a ještě se mi nestalo,že bych zabloudil v lese,/Besky­dy,Jeseníky/přes­tože tam je orientace někdy značně komplikovaná.
V poslední době,si ale jako"sichrovku",už kvůli manželce,beru navigaci. :D