janani

Máme štěnátko (jsou jí tři měsíce), a když mě vítá, vždy radostí udělá loužičku. Jak jí to mám odnaučit? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

To ji časem přejde, nyní (podobně,jako třeba malé dítě) se radostí ´neovládne´. Pomůže častější venčení.

Další odpovědi
mojitek

Tohle je v psí říši úplně normální věc kterou nelze odnaučit. Močení z rozrušení (a to jak v kladném tak i záporném slova smyslu-strach/radost) jde tzv.mimo psa.Je to něco jako u člověka např. červenání se .Buďto to jedince přejde samo -nebo ne.
Doplňuji:
doplňuji- s největší pravděpodobností to ale odezní s postupem věku.Ovšem znám i případy kdy toto přetrvávalo po celý život psa.

Lamalam

Náš maltézák to dělal do 18 měsíců, pak ho to samo přešlo.

Olmann

Co takhle se s ním nevítat když je rozrušené, ale v klidu ? Je to ten nejjednodušší způsob.