sunchAtor

Máme podat stížnost na učitele, který je cholerik? A kdyby ano, jak?

Máme učitele, který je náladový. Dost náladový. Vždycky nám říká, ať se nebojíme zeptat, ale když se zeptáme, tak nás seřve, jak je možné, že neznáme odpověď. Již párkrát o sobě řekl, že je cholerik a že zapomene, že nás kdy seřval. Podle nás (většiny třídy) nemá cholerik co dělat na škole. Vybíjí si na nás zlost z dětství. Máme nějaké právo podat na něj stížnost? Pokud ano, jak?

Nejlepší odpověď
annas

Jste zletilí?

Takovéto problémy by měli řešit rodiče s třídním učitelem na třídních schůzkách – připomínky tak třídní důvěrník napíše do zprávy o průběhu schůzky, třídní učitel odevzdá vedení školy, které si připomínky přečte a mělo by nějak řešit.

Jinak se můžete sami obrátit na třídního učitele, ten vám může domluvit schůzku zástupce třídy s ředitelem a mu sdělíte problémy, které s vyučujícím máte.

Není vhodné psát hned stížnost. Musí se prokázat, zda máte pravdu. Vedení školy, případně inspektor, navštíví učitelovy hodiny – hospitace – kdy se jeho chování nemusí projevit.

Pokud si na učitele stěžují i žáci z jiných tříd, pak by to byl problém závažnější a vedení školy by mělo řešit.

Učitel by se měl ovládat, ale nevíme, jak to v hodině opravdu vypadá.

Další odpovědi
mosoj

Hnusná to doba. Udávání, stížnosti, soudy, trestní oznámení na denním pořádku. Děti udávají rodiče. Hnus.
Víš do jaké skupiny patříš ty ?

Klaproth

Postup stížnosti je stejný, jako v případě stížnosti na učitele melancholika, flegmatika i sangvinika.

Ty máš nějaké odporné psychologické vzdělání, že ho tady analyzuješ a víš, že si na vás vylévá zlost z dětství?

Myslíš, že učitel flegmatik bude lepší? Ten na vás řvát nebude, pouze vás oznámkuje a bude mu jedno, že půlka třídy propadne. Nejhorší zrůdou je učitel sangvinik, ten po vás pořád bude něco chtít.

Hlada

Škola základ života. Škola dělá dobře, že zaměstnává cholerika, protože cholerici do života patří a je potřeba se s nimi naučit žít. Celý život se s nimi budeš setkávat v práci, na ulici, na silnici i v rodině a každou situaci budeš muset vyřešit sám, bez žalování.

ivzez

„Vždycky nám říká, ať se nebojíme zeptat, ale když se
zeptáme, tak nás seřve, jak je možné, že neznáme odpověď.“

Není to spíše tak, že učitel mínil něco jiného, než žáci?
I na otázky je totiž potřeba se připravit, je nutné o problému
něco vědět (jinak nebudete vědět, jak/nač se zeptat).

Pokud se žáci zeptají stylem: „Ničemu nerozumíme, vysvětlete
nám všechno“, vypění zpravidla i ten nejmírumilovnější učitel.

Na osobnostní typ nemá smysl si stěžovat. Aby stížnost měla
smysl (aby bylo možné docílit nějaké změny k lepšímu), je nutné
si stěžovat na nevhodné projevy.

Osobnostní typ nikdo změnit nemůže, ale některé projevy ano.

_____

Jinak bych doporučila začít problém řešit s třídním učitelem.
Pokud by to nevedlo k úspěchu, bude nutné se postupně obracet
výše → na zástupce ředitele, na ředitele, případně na zřizovatele.

A pozor:
V případě nezletilých žáků se musí na školu spolu
se žáky obrátit jejich zákonní zástupci (rodiče).

======
Tu část: „Vybíjí si na nás zlost z dětství“
vám poradil „dětský psycholog“?
Nebo kdo Vašeho učitele diagnostikoval?

hapiky

Pokud je to dlouhodobě stále se opakující, existuje ředitel, potom oblastní odbor školství, kde se těmito stížnostmi zabývají. Kdo by ale chtěl riskovat od učitele následnou pomstychtivost, pokud se stížnosti nevyhoví?

Lamalam

Stížnost na typ temperamentu? Zítra si půjdeš stěžovat na to, že učitel je zrzavý nebo levák.

hapiky

mosoj: Někteří učitelé si systematicky stěžují rodičům, aby zakryli své nedokonalosti. Každý žák, který je opakovaně tzv. výukově ponižovaný se musí bránit, jinak ho to může poznamenat. Zažil to můj kamarád, už dlouho víme, že to bylo pro neshodu s rodiči. Jiná otázka je, když žáci zlobí, vyrušují. Nejlepší učitel je ten, kterého žáci tzv.berou, takový co umí naučit i vychovat.

xxx3

a co znamená „systematické stěžování rodičům“?

ivzez

„Každý žák, který je opakovaně
tzv. výukově ponižovaný, se musí bránit, jinak…“

Co znamená obrat „výukově ponižovaný“? Ještě jsem se s ním nesetkala.

hapiky

To jste asi z jiného světa, když si učitel „zasedne“ na žáka, nejde o nic jiného než o ponižování pro chtěný účel horší klasifikace.