Máme opravdu už tak krátkou paměť?

Při projíždění městy či vesnicemi jsem nikde nezahlédl v oknech žádnou vlajku či vlaječku,která nám připomíná osvobození od krutovlády nacistů! Proč tomu tak je ?

Nejlepší odpověď
led

Ľudia majú strach, ak vyvesia československú (teraz českú) a sovietsku (tú s kladivom a kosákom) zástavu budú ich všetci považovať za provokatérov a spiatočníkov. Veď čo by povedala susedka a tá stará klebetnica z horného konca…
Pripomína mi to trochu „horší poturčenec od Turka“

Další odpovědi
Sůwa

Pamatuji dobu, kdy domovní důvěrnící zapisovali, kdo nemá na různé státní svátky vyzdobená okna vlaječkami a posléze se jim to objevilo v posudcích. Dnes si tu dobu těžko někdo pamatuje, u nás zdobila jen sousedka, ale ta už zemřela. Čas plyne dál…

Drap

Led to vystihla přesně. Lidi májí strach. Vlajky visí na státních a obecních budovách, protože je státní svátek. Bohužel jen státní vlajka a k tomu přidávají vlajku unie. Netuším, proč unie ? Jinak se snad vlajky mohou vystavit jen v Plzni a okolí, kde se může dát vlajka USA,
Znám případ kdy asi před třemi roky vyvěsil důchodce do oken naši a sovětskou vlajku. Sám byl za války vězněn a někteří z rodiny zahynuli v koncentráku. Do rána měl rozbitá všechna okna.

anonym

Možná proto, že pro krutovládě nacistů nastala krutovláda komunistů.

bobánek

Zato může tento režim.Unás visela česká a hned vedle vlajka evropské unie.Nevím co eu má společného s osvobozením naši republiky od fašistů.A nebylo to Německo co nás napadlo?

hanulka11

náhodou u nás visí
Doplňuji:
na velkých budovách