Máme novou sprchu a kocour si stoupnul do té vaničky a začal ji škrábat, dělal to ale i u té staré vaničky. Proč to dělá

Proč to dělá a jak ho to odnaučit (občas si zaškrábe i na „dvířka“ od sprchy)

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Nejlíp pořídit mu škrabadlo, on si drápky brousit musí, hned jak začne škrábat na něco co nemá, tak mu řekni „ne“ a přenes ho na škrabadlo, a tam mu to dovol, on brzo pochopí, kde škrábat může.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Protože se tam asi nejspíš vyčůral.

Funna

myslím, že drápky si nebrousí, nemá z toho žádný efekt..pokud jde kočka „na záchod“, první si vyhrabe důlek, pak se vykoná potřebu a pak to zase zahrabe…a hrabe i imaginární nic…aspoň naše kočka to tak dělá…sedne si vzorně nad odtok, pak se do něj vymočí a snaží se to dvěma máchnutími tlapky zahrabat, i když vlastně nemá co, je to jen reflex…a kočičí záchod samozřejmě má…lépe řečeno má dva a i tak si prostě občas zajde do vany…takže bych ti doporučila jí dát její WC přímo k vaně a postupně ho přesunovat namísto, kde ho chceš ty…