rady74

Máme nárok na výměnu bytu?

Máme nárok na výměnu bytu,jestliže před okny nám roste bříza,na kterou je dcera alergická?
Doplňuji:
Jde o obecní byt,a jestli by to měl řešit obecní úřad?

Nejlepší odpověď
standa

NÁROK NEMÁTE !

Občanský zákoník zná řadu důvodů, které povinují pronajímatele k různým úkonům, ale vámi zmiňované důvody zdravotních trablů dcerky zákon nezná. Bohužel.

Pro jiná ´nenároková´ řešení vašich problémů odkazuji na ostatní zde uvedené odpovědi.

Další odpovědi
Miroslavst

Ano, sežeň si jiný byt a se souhlasem obou majitelů se přestěhuj. nikdo tě v tomto bytě nedrží. Nikdo ti však jiný hledat nebude.
Ano obecní úřad to řešit bude. Jakmile jim předáš žádost o výměnu bytu. Bude to řešit s tebou a druhým který mění s tebou.

atriplex

Nechápu požadavek „nárok“. Prostě si najdi jiný byt a vyměň jej. Musí souhlasit oba majitelé nemovitosti.

anonym

Tak břízu pokácejte a nemusíte se stěhovat!