Avatar uživatele
Registrovaný

Máme nárok na úhradu nákladů spojených s přestavbou bytu ?

v r.1986 jsme získali byt 1+0 II.kategorie a město svolilo s přestavbou bytu do půdy na 2+1 I.kategorie svépomocí (tj.základní materiál proplatilo město, ovšem dopravu, práce nikoli. město dům prodalo soukr.majiteli a náš podkrovní byt se mu zalíbil. Dostali jsme výpověď (zde vše vpořádku). nyní požadujeme dle §667 OZ úhradu nákladů (zhodnocení prací) a on trvá na svém, že nemáme nárok.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Obávám se, že nový majitel bytu nemá s vaším požadavkem vůbec nic společného.

Ale zkusil bych to na původního majitele (město). Museli byste však mít v ruce důkazy..., nejlépe nájemní smlouvu + písemné dokumenty o souhlasu s přestavbou a způsobem dělení nákladů.

A určitě bych poukázal na vaše PRÁVO, které vychází z ustanovení § 667/1 Obč.zák.:

"Dal-li pronajímatel souhlas se změnou, ale nezavázal se k úhradě nákladů, může nájemce požadovat po skončení nájmu protihodnotu toho, o co se zvýšila hodnota věci."

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.