Lenča59

Máme na vesnici ducha?

Minulý rok mi mamka říkala že prý když venčila psa viděla šedou až bílou postavu na poli. Rychle se pohyybovala. Ještě tento rok jsem si šla jednou sednout na pergolu, měly jsme už postavené cihly a ještě neměla střechu tak jsem si sedla na vrcholek a odchytla jsem si kočku. Byla už docela tma a v dáli byla bouřka. Tak jsem s kočičkkou na klíně sledovala blížící se blesky. Najednou jsem viděla jak od lesíka po polňačce „někdo“ běží, v bílým svítívým tričku. pomyslela jsem si " jakej idiot by si šel večer v noci zaběhat při bouřce?!" Když už byla asi 30 metrů od nás (pergoly) tak tu bytost zahédla i moje kočka, začala syčet (víte jak to myslím) a škrábala mě a chtla mi utéct. To fakt NIKDY nedělala a nedělá. Jednou sousedé kteří jsou asi 150–200 metrů naproti našeho domu, tak u těch sousedů byly rodiče protože soused měl myslím narozeniny. Chtěla jsem jít k nim za rodičema ale najednou jsem asi 300–400 metrů v poli u silnice zahlédla bílou svítivou postavu(pohybovala se tak rychle jako bych co nejrychleji běžela a vznášela se). Měla bílou hlavu a takovej bílej plášť nějakej takovej http://www.go­ogle.cz/imgres?hl=cs&t­bm=isch&tbnid=As­XTNVCD1UpVOM:&im­grefurl=http://www­.simplelovely­blog.com/2007/10­/living-on-edge.html&docid=_3NHEX­R07TggLM&imgur­l=http://3.bp­.blogspot.com/_a­y_WhaGWcok/RyC­HsbRbqwI/AAAA­AAAAAbE/R9PgJxo­YBII/s400/whi­te%252Bcoat2.jpg&w=305&h­=305&ei=cBCYUJ­CkMdHgtQaTqoDYB­w&zoom=1&iact=hc&vpx=464­&vpy=137&dur=644&hov­h=224&hovw=224&tx=141­&ty=110&sig=117316782000­064633472&page=1&tbnh=14­3&tbnw=144&star­t=0&ndsp=33&ved=1t:429,r­:2,s:0,i:75&biw=1247&bih­=866 ale bez těch úplých boků a knoflíků, a byl dlouhý až po paty (postava byla velká jako dospělý člověk). Civěla jsem na to ani jsem se nehnula, šlo to k sousedům. Chvíli jsem čekala protože se nic nedělo(kousek od sousedů byl hustý strom a za ten to zašlo). Ale asi po 2 minutách se to rozešlo zpátky. Až to zmizelo za kopcem tak teprve potom jsem se rozešla a šla k sousedům. Můj bratranec mi říkal že prý taky jednou viděl nějakou bílou mžitku na poli jak se rychle pohybovala asi 50 metrů a zase zmizela. Asi před 2. rokama mi někdo z balkónu zaklepal na okno. Nikdo to nebyl ani můj bratr. Asi před 11ti dny u mě spala kamarádka a hrály jsme si s kočkou , najednou nám někdo zaklepal na dveře a asi 2 sekundy potom sme otevřeli. Bratr byl zavřenej v pokoji, rodiče byly dole v obýváku. Koukly jsme se do koupelny,ložnice, komory…a nikde nikdo nebyl. TeĎ v říjnu a tuhle neděli se mi už stala 3× divná věc. Před spaním jsem si nastavila asi 7 budíkků na mobilu a položila na stůl ahned sem ulehla a snažila sem se spát. Ráno mi budík nezvonnil, protže sem mobil měla v posteli!!! Náměsíčná nejsem! A včera večer když už sem skoro spala sem zaslechla jak můj brácha vyběhl z pokoje a křičí na mamku „Mami, já sem spal a oni se mi sami otevřely dveře, já sem se lekl!!“ …dneska mi ještě kamarádka říkala že jejich trnér tance když byl ještě mladej (bylo mu asi 20) tak prý z kamarádama jeli do lesíka, který je od naší vesnice míň jak kilometr a je kousek od městysu, a teď jeden z kamarádů šel do lesíka. Ostatní slyšela křik tak se šli podívat a kamaráda nikde nenašli. šli si sendout do auta a za chvilku za nima přišel ten kámoš a říkal, že prý viděl bílou postavu!

Omlouvám se že je to tak dlouhý, potřebuju aby jste vědeli vše!! :D

(kdyby jste chtěli vědtě, je mi 13 :) )
Doplňuji:
Aha, dobře, je to vidina dalších 3. lidí a zvířat..dobrý!!! ;)

Nejlepší odpověď
Lucijej

No klidně může mít deset lidí stejnou vidinu. Stačí, když to jeden ohlásí, a pak už jen mozek a fantazie zapracujou a je tu davové vidění duchů.

Další odpovědi
hanulka11

Žádný duch není, ale kdo chce a má fantazii vidí ho a nenechá si to vymluvit.
Doplňuji:
tak ho vyfoť ,až ho uvidíš

Lukasy

Je možne, že je to duch. Nejspíš tam někdo umřel kdo nemuže najit posmrtný klid.
Ps: Ja chodim běžně večer po venku a hlavně když prši :)

huxa

přesně jak napsala lucijej a navíc také chodím večer v dešti běhat jako lukasy, takže o to větší pravděpodobnost, že si viděla jednoho z nás :)

a jestli chceš jinou odpověď: vyhoď sobě i mámě ty houbičky a nahraď je něčím kvalitnějším, jinak jsou normální halucinace…

mojitek

Já bych nespolíhal na to,že by všichni měli vidinu nebo že by se zbláznili.Prostě to byl duch-jednoduchý vysvětlení.Proč v tom hledat nějaký pominutí mysli…
Doplňuji:
Lucijej : ano,všichni jsou blázni.jenom proto,že to nedávali v televizních novinách a neschválil to v senátu…

venkovan

Klídek – i kdyby to byl duch, tak je zatím hodný. A jednou si to zcela normálně vysvětlíš.

panxnotdead

O prázdninách spím u jednoho kámoše v baráku, kde mu umřel děda a utopila se jedna ženská.. Vůbec nic zvláštního se tam neděje, akorát jednu noc se zabouchávali dveře, ale to mohl být průvan.. jinak fakt nikdy nic. To že vidíš bílou postavu, je jenom vidina, kterou si představuješ

Natty*

Jelikož duchové nejsou (zatím) vědecky dokázaní, tak ti tady nikdo pravdu neřekne. Ptáš se, zda to tedy duch je nebo není, přestože si myslíš, že to duch je. Proč se tedy ptáš? ;) Protože je v tvém vyprávění několik „asi“ a ještě nevím čeho, tak se to špatně představuje. A je pravda, že když začne někdo vyprávět o tom, že viděl „bílého ducha“, ostatním zapracuje fantazie a najednou ho „vidí“ také.

Lenča59

Ne…neni to vidina…prostě..já to viděla…až to uvidím znova, rozběhnu se za tím a…uvidíme. Pokdu to byla vidina , hmm tak dobrý že tu samou vidinu měli 3 další lidi, uplně normální, hmm …;)