Kai

Máme mluvní cvičení na téma umění .. Co myslíte, že by bylo nejvhodnější ? Myslíte, že můžu popisovat i film. 1. ročník

Odpovědi
Syd

Samozřejmě že můžeš, jestliže máte zadáno, že máte prostě mluvit třeba 5 minut o jakýmkoli umění, můžeš si vybrat cokoli. Bylo by akorát dobré vyzdvihnout kulturní zážitek z toho filmu – tedy říct že na tebe hluboce zapůsobil a co se ti na něm líbilo a co ne atd. a ne jenom popisovat děj. Je lepší si vybrat něco, co tě baví a dokážeš o tom mluvit sama od sebe, než si napsat nějakej v podstatě referát a zpaměti ho odříkávat protože je možný že budeš mít okno a hlavně učitelce se to může zdát nepřirozený – přece jenom má to bejt rétorický cvičení – má to tedy znít jako bys mluvila jen tak sama od sebe aniž byses to učila – tak zvaně spatra.