Kai

Máme mít mluvní cvičení na téma umění. Hodí se vyprávět o nějakém filmu ? Jsem v prvním ročníku ..

Nejlepší odpověď
samicek333

Já myslím, že bys mohla taky zkusit nějakého umělce – malíře nebo zpěváka, nebo skladatele. To je podle mě jednodušší, než o filmu…

Další odpovědi
lukas.zmizik

pokud je zadani takto strohe, jako „mluvni cviceni na tema umeni“ pak ano, tu a tam je i filmova tvorba umelecka, ovsem nechapej to tak, ze si vyberes film a budes diskutovat o jeho obsahu

ReHu

I vyprávět o filmu lze mnoha způsoby.
Pokud to nevypovíš o obsahu, pak asi ano.

led

Téma umenie je veľmi široké. Môžte si vybrať tému /niekoľko návrhov /najdite si, čo vám najlepšie vyhovuje:
1 umelec – život a dielo
2 umenie v jednotlivých historických obdobiach
3 vplyv umenia na svet okolo nás – pracovné nástroje – design
4 architektúra
5 malba
6 filmové umenie v jednotlivých krajinách, historických dobách
7 javiskové umenie
8 hudba
9 umenie v literatúre
10 umenie a gýč