zzzzz

Máme kvalitní režiséry?

Myslíte si, že je u nás nějaký režisér, který by dokázal natočit úspěšné filmy jako Věra Chytilová?

http://www.no­vinky.cz/kultu­ra/330177-zemrela-vera-chytilova.html

Nejlepší odpověď
Drap

Máme celou řadu kvalitních režisérů. Záleží také na tom, co kdo upřednostňuje. Věra Chytilová byla velice dobrá, ale myslím, že vedle ní by se dalo postavit několik dalších jmen.

Další odpovědi
Hamon

Ano, jen musí dostat příležitost.
Mimochodem, Chytilovou za kvalitní režisérku nepovažuju, zejm. co se dokumentární tvorby týká.

anonym

Strach, Renč, Svěrák junior, senior …

Kelt

Jsou režiséři, kteří jsou oceněni a mají dobré jméno u kritiky, ale jejich filmy se nemusí všem lidem líbit a opačná strana mince, že jsou režišéři, kteří točí skvělé filmy, co vysokou sledovaností, ale podle kritiky to moc dobré není. Netvrdím, že by špatný režisér točil skvělé filmy a opačně, ale chci říci, že někdy na nás nějaký film perfektně zapůsobí a ovlivní .

xxx3

No, Chytilová byla jen jedna…další věc je, jestli budeme za úspěšné považovat ty filmy, které mají po uvedení půlmilionovou návštěvnost v kinech, nebo ty, které budou oceňované ještě z 20 nebo 40 let (což samozřejmě nevylučuje tu vysokou návštěvnost po uvedení). Na úspěšném filmu se ale nepodílí pouze režisér, takže to je další proměnná. Po pravdě nevím, jestli tu zbývají nějací výjimeční režiséři (kvalitní určitě ano), trochu jsem nad českým filmem už před lety zlomil hůl.

arygnoc

je to otázka vkusu.
i u pani chytilovej nebolo všetko „trhák“, podobne ako u iných režisérov (námatkou, Kachyňa, Menzel, Paukert, Weigl, Pulda, Adamec a iní).

ale keď sa tomu húfu režisérov občas podarí natočiť niečo fakt dobré, tak to stojí za to.

a to som vynechal animovanú tvorbu.

zzzzz

Drape nemám pro tebe už dnes paleček, tak ti ho tu dám zítra .-)

anonym

Jak roztomilé :)

zzzzz

Nezáviď 🙂