www

Máme krásný podzim a již poletuje „babí léto“. To takhle lítají všichni pavouci?

Doplňuji:
Á, vidím dokonale přesné určení, tak díky ! 😉

Nejlepší odpověď
beer

Ale kdeže. Pouze z čeledi plachetkovitých takle cíleně rozšiřují svůj areál některé pavučenky a tuším že tohle bude pavučenka létavá – Erigone atra.

Další odpovědi
baghira

Babí léto je nádherný jev. Pavouci při něm létají zavěšeni na vláknech i stovky kilometrů a osidlují tak nová stanoviště. U větších druhů se takto přemisťují mláďata. Drobní pavouci, pro které se v arachnologii vžil název pavučenky (Micryphantidae) létají na sítích i v dospělém stádiu a právě tito pavoučci jsou symbolem babího léta.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/chat/cha­t.php?id=670