kemis

Máme koberec, který je přilepený na dřevěný podlaze, potřebujeme ho sundat, jak by šel odstranit?

Odpovědi
tuCZek

strhnout a pak škrábat,nebo nějakým rozpouštědlem vyčistit. Záleží na povrchu podlahy a na lepidle,ale i na koberci
Budete lichtít doporučím způsob,ale potřebuji více info.
tuczek@email.cz

hanulka11

záleží na druhu koberce . U nás odstraňovali v práci koberec /kovralového typu/ z parket . Nebyl tenkrát při poklání snad ani přilepen ,ale za tu dobu co tam byl prostě se k parketám přilepil.

Bylo to strašné doslova ho trhali po kousíčkách …nikdy bych tomu nevěřila,jak to drželo. Pak parkety museli přikrýt zátěžovým kobercem,protože byly opravdu samá skvrna a musely by se jedině obrousit.

venkovan

Strhnout a když budete mít štěstí tak koberec neroztrháte. Kdysi jsem takový problém řešil, koberec se doslova promačkal o ochranného nátěru dřeva na podlaze. Pokud ho sundáte v celku a znovu budete chtít použít, dejte pod něj nějakou fólii, noviny apod.
Možná ho na nějaké straně kde se povede kousek odlepit – odtrhnout, pomalinku táhnout a od podlahy ho odtrhávat nějakou latí – asi tak jako když se stahuje kůže třeba z králíka.

novaklen

Tohle jsme doma museli taky řešit. Měli jsme tu všude koberce ještě po předchozích majitelích a zrovna ten v obýváku byl právě přilepený. Ono asi záleží hodně na tom, čím to je přilepené. Třeba v našem případě to šlo celkem snadno, jen na pár místech jsem musela zbytky lepidla chvíli škrábat. Nakonec to ale šlo dolu. Každopádně už bych doma koberce nikdy nechtěla. Máme tu teď nové podlahy od https://www.su­pellex.cz/podla­hy/ a nedám na ně dopustit. Hlavně i ten úklid je prostě snadnější.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.