hapiky

Máme každý svoji svíčku života, nebo je délka života závislá jen a pouze na nás?

Odpovědi
Drap

Ta svíčka je jen pomyslná. Nikde žádná nehoří. Záleží na jedinci, na genech a na způsobu života.

Kepler

Platí obojí. Délka života je sice geneticky částečně predisponována, ale hodně taky záleží na stylu života (strava, škodlivé návyky, kvalita lékařské péče, atd). Můžeme ji tedy ovlivnit. Žádný předem určený osud neexistuje, ani neplatí „Bůh dal, Bůh vzal“. Platí jen „rodiče dali, smrt si bere“.

luckykubrt

Pro pravého křesťana platí jedno: „Naslouchej Jehovovi, svému Bohu a vyvol si život.“ Nepřítelem věčného života je ďábel. Záleží na tom na jaké straně chceš stát. " 😉

Šidlo

áno aj nie

toto je moderný boj genetika+pros­tredie+staros­tlivosť v rannom detstve verzus epigenetika+životný štýl+dostupnosť a úroveň zdravotnej starostlivosti

dokonca aj v krajinách ako Česko a Slovensko sa ukazuje veľký rozdiel medzi ľuďmi, ktorí sa o seba riadne starajú (nie však ortorektici a ,,športovci za každú cenu" !!!! ) vedia čo sú preventívky a že antibiotiká treba zjesť všetky, samozrejme, paralelne s probiotikami­.....a ľudmi, ktorí na seba nedbajú, či už je to zlým životom, alebo vlastnou blbosťou

aha, a kto nežije pri rušnej ceste žije o 5 rokov dlhšie (nová štúdia)