TrpaslikLuc

Máme doma dva menší psy a pořídili jsme si kotě. Kocoura máme hodinu a zatím je zalezlý a psy neviděl. Jak je spřátelit?

Odpovědi
nyjono

Hodina je moc krátká doba, je v cizím novém prostředí a neví, co ho čeká.
Psy hlidejte do té doby než si na sebe s kočkou zvyknou.

Jiří Bohumil

Nechej je pohromadě, přizpůsobí se, kotě bude psy respektovat a někdy se i skamarádí a hrají si spolu. Naše fenka trpasličího pudla, kdysi, dokonce přijala opuštěné malé kotě a spustila mléko a kotě odkojila a vychovala. Bohužel už byla stará a je mrtvá. Pokud by byl některý ze psů agresivní, domluv mu (zvířata chápou, i když si to někdo nemyslí), případně MÍRNĚ jej potrestej.

Kryšpín

Naslinit svoje pacičky a přenést na kocourka, aby trhači hafani podle vůně poznali, že patří vetřelec do smečky

pepíka

1.možnost: Stačí když se na sebe zvyknou ale hodina je málo musíte jím dát víc času. Pár dní, týden, měsíc nebo i rok a pak uvidíte.

Frnžalka

Myslím, že zvířátka si brzy na sebe zvyknou. Ze začátku je ale nutno hlídat a korigovat jejich vztah. Stačí Vaše klidné chování. POZOR! Neupřednostňovat kotě před psy! První dostanou krmení pejskové. První pomazlit a pomuchlat pejsky, než půjdete k mrňouskovi. Pejskové už mají své místo ve vaší domácí smečce. A to musíte respektovat i Vy, pokud nechcete, aby se smečka rvala. Kotě se teprve musí začlenit. Jako mláděti mu to nebude dělat problém.
Nevím, odkud koťátko máte. Možná je to nalezeneček. Ale i pokud je od chovatele, doporučuji nechat prohlédnou u veterináře. A to co nejdřív. Zvláště kvůli odčervení.