Zdeňulka

Máme chalupu na Vysočině,co dělat,aby v zimě nevymrzala,použít časové spínače,vyplatí se to?Jak to děláte Vy?

Nejlepší odpověď
chudst

Nevim, zda-li se to vyplati, ale take mame casove spinace, ktere udrzuji kdyz tam nejsme, chalupu v „hibernaci“ (poskytuji teplo na to, aby nezamrzla voda v trubkach, apod.) a predtim, nez prijedeme (mame to nastaveno vetsinou na patek dopoledne), se teplota zvysi na normalni pokojovou teplotu. Jednou nam tam selhalo topeni. Jit spat v sesti stupnich nebylo nic prijemneho, ale zase to byl ze zpetneho pohledu prima zazitek XD

Takze: zalezi, jak casto v zime na chalupu jezdite. Pokud casto, pak je casovy spinac asi na miste. A samozrejme predpokladam, ze zatepleni chalupy mate. Pokud jen obcas, pak zalezi, jakou mate chalupu konkretne. Napriklad babicka ma chalupu, u ktere by se to absolutne nehodilo vytapet – holt kdyz tam v zime jedeme, musi se to vytopit, coz samozrejme par hodin trva (jedeme tam tak dvakrat za zimu) a jinak to jak vy rikate, vymrza.

Ovsem to jsem popsal vicemene vlastni zkusenost – jiste se tu najdou odbornici, kteri vam poradi efektivneji.

Další odpovědi
mosoj

Potřebujete hlavně nějaký termostat. Časový spínač je vám houby platný.
Je třeba aby to zapínalo podle teploty a ne podle času ať už to zapíná co chce.
Jedině tak můžete dosáhnout hospodárného provozu.

dudu

Podstatné je zda-li vůbec, nebo jak často v zimě na chalupě pobýváte. Dříve jsem stavení temperoval pomocí programovatelných wafek na nezámrznou teplotu, ale ukázalo se, že je to drahé a navíc místnosti provrhly a všude se začala šířit plíšeň. Nyní vypustím vodu, zazimuji odpady atd. a při otevřených ventilačkách necháme chalupu vymrznout. Jednou za měsíc tam zajedu pro ovoce a na supervizi, ale vždy jen tak na dvě hodiny, které překlepu u topení a pak rychle mizím k teplu domácího krbu.

Michal Kole

Tuším, že Firma Jablotron vyrábí dálkově ovládané spínače přes SMS. Možná ěnco má i jiná firma. Než pojedete na chatu tak den před tím pošlete SMS a topení se zapne.

tom004

A,ty časové spínače,tam budou spínat co?

elektrikář

K topným systémům se dají koupit takzv mrazové spínače, Zapnou topení až když teplotza poklesne na bod mrazu.K vododnímu potrubí jdou přidat topné kabely. Poraďte se ve velkoobchodě z el materiálem , a elektikářem.Ať netopíte zbytečně.
Jablotron má zpracovanou celou počítačovou jednotku. Jde ovládat přez mobil.

baghira

Vypouštím vodu a nechávám vymrzat. Sice když přijedu, tak první den jenom topím, ale co už…

venkovan

Domluvte se s bezdomáči. Podmínku jim dejte – nepodpálit a nezasmaradit a neprodat co by se dalo utrhnout a odnést.