Bronzový

Máme blbé studenty nebo snad chtějí ministři snížit počet maturantů....?

Při generální zkoušce maturit neuspělo v testu 33 procent studentů. V České televizi to řekl ministr školství Josef Dobeš. Při zkoušce z matematiky neudělalo lehčí verzi dokonce 48 procent studentů.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ano prosím, úroveň značně klesá. Před pár lety se s dvojkama na střední školu těžko dostávalo a dnes tam jsou ti, co měli pětky. Zeptejte se ředitelů. Nejsou lidi!

Další odpovědi:

Zlatý

náročnost testů se snad ještě zkoriguje, aby se odpadlící drželi v únosně velké skupině ...

on je to nezvyk, dosud obvyklé maturitní zkoušky byly spíše jen "pašováním přes práh moudrosti"... 33 procent napoprvé neuspělo ? Řekl bych že to dopadlo ještě nad očekávání dobře. Alespoň to vypadá, že nová zkouška od studentů něco požaduje a nedává glejt zadarmo - já vím jsou to i tak nervy, ale vyplatí se.

jednotná zkouška úroveň znalosti asi nijak nezvýší, ale přinejmenším zprůhlední pohled na úroveň vzdělání u nás poskytovanou různými institucemi v různé míře. A teoreticky by v budoucnu mohla zcela nahradit přijímací testy na VŠ.

já bych řekla že při neustálých změnách už jsou studenti zblblí

Bronzový

Když je 24% studentů schopno napsat větu: "Podej MíšY klíče.", tak se ničemu nedivím...

Pokročilý

Podle mne je špatné mít u maturit stejné požadavky na různé typy škol. Gymnasia jsou univerzální tam to může fungovat, ale neumím si představit vhodnost stejných požadavků na stavaře, umělce, programátory, ekonomy apod.
A k čemu nám budou "supervzdělaní" studenti, když budou v praxi nepoužitelní (ale maturity budou mít na výbornou).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.