Mili @

Máme blbé studenty nebo snad chtějí ministři snížit počet maturantů…?

Při generální zkoušce maturit neuspělo v testu 33 procent studentů. V České televizi to řekl ministr školství Josef Dobeš. Při zkoušce z matematiky neudělalo lehčí verzi dokonce 48 procent studentů.

Nejlepší odpověď
verka

Ano prosím, úroveň značně klesá. Před pár lety se s dvojkama na střední školu těžko dostávalo a dnes tam jsou ti, co měli pětky. Zeptejte se ředitelů. Nejsou lidi!

Další odpovědi
anonym

náročnost testů se snad ještě zkoriguje, aby se odpadlící drželi v únosně velké skupině …

on je to nezvyk, dosud obvyklé maturitní zkoušky byly spíše jen „pašováním přes práh moudrosti“… 33 procent napoprvé neuspělo ? Řekl bych že to dopadlo ještě nad očekávání dobře. Alespoň to vypadá, že nová zkouška od studentů něco požaduje a nedává glejt zadarmo – já vím jsou to i tak nervy, ale vyplatí se.

jednotná zkouška úroveň znalosti asi nijak nezvýší, ale přinejmenším zprůhlední pohled na úroveň vzdělání u nás poskytovanou různými institucemi v různé míře. A teoreticky by v budoucnu mohla zcela nahradit přijímací testy na VŠ.

anonym

já bych řekla že při neustálých změnách už jsou studenti zblblí

atriplex

Když je 24% studentů schopno napsat větu: „Podej MíšY klíče.“, tak se ničemu nedivím…

BandiOl

Podle mne je špatné mít u maturit stejné požadavky na různé typy škol. Gymnasia jsou univerzální tam to může fungovat, ale neumím si představit vhodnost stejných požadavků na stavaře, umělce, programátory, ekonomy apod.
A k čemu nám budou „supervzdělaní“ studenti, když budou v praxi nepoužitelní (ale maturity budou mít na výbornou).