Avatar uživatele
Mili @

Máme blbé studenty nebo snad chtějí ministři snížit počet maturantů…?

Při generální zkoušce maturit neuspělo v testu 33 procent studentů. V České televizi to řekl ministr školství Josef Dobeš. Při zkoušce z matematiky neudělalo lehčí verzi dokonce 48 procent studentů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 4923 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
verka

Ano prosím, úroveň značně klesá. Před pár lety se s dvojkama na střední školu těžko dostávalo a dnes tam jsou ti, co měli pětky. Zeptejte se ředitelů. Nejsou lidi!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

náročnost testů se snad ještě zkoriguje, aby se odpadlící drželi v únosně velké skupině …

on je to nezvyk, dosud obvyklé maturitní zkoušky byly spíše jen „pašováním přes práh moudrosti“… 33 procent napoprvé neuspělo ? Řekl bych že to dopadlo ještě nad očekávání dobře. Alespoň to vypadá, že nová zkouška od studentů něco požaduje a nedává glejt zadarmo – já vím jsou to i tak nervy, ale vyplatí se.

jednotná zkouška úroveň znalosti asi nijak nezvýší, ale přinejmenším zprůhlední pohled na úroveň vzdělání u nás poskytovanou různými institucemi v různé míře. A teoreticky by v budoucnu mohla zcela nahradit přijímací testy na VŠ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

já bych řekla že při neustálých změnách už jsou studenti zblblí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Když je 24% studentů schopno napsat větu: „Podej MíšY klíče.“, tak se ničemu nedivím…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Podle mne je špatné mít u maturit stejné požadavky na různé typy škol. Gymnasia jsou univerzální tam to může fungovat, ale neumím si představit vhodnost stejných požadavků na stavaře, umělce, programátory, ekonomy apod.
A k čemu nám budou „supervzdělaní“ studenti, když budou v praxi nepoužitelní (ale maturity budou mít na výbornou).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek